Akné po třicítce – jak se ho zbavit?

Akné po třicítce – jak se ho zbavit?

Léto už bude za pár dní bohužel minulostí a po teplých prosluněných dnech přichází chladný podzim plný plískanic. Nevlídné počasí se podepisuje nejen na vaší oslabené imunitě a horší náladě, ale pořádně zabrat dává také vaší pleti. Je dehydratovaná, podrážděná a mnohem náchylnější k tvorbě akné. S nevzhlednými zanícenými pupínky tak můžete bojovat, i přesto, že už dávno nejste teenageři. Jak jim dát sbohem?

Čistěte a ošetřujte pleť

Důkladné čištění pleti by mělo být samozřejmostí, a to jak večer, tak ráno. Většina žen toto doporučení zná a ctí, bohužel se ale dopouští chyb ve výběru produktů. Pokud už vám bylo třicet a akné se ne a ne vzdát, pak musíte nasadit jiné zbraně, než když jste byla v pubertě. Vyhněte se přípravkům pro „náctileté“, obsahují alkohol, působí příliš agresivně a tvář vysušují. Dobrou službu vám neprokážou ani produkty s olejovitými přísadami, upřednostňujte místo nich raději fluidy, gely, séra a roztoky.

Upravte jídelníček

Kromě správné hygieny dbejte také na zdravý životní styl a vhodnou životosprávu. Ve vašem jídelníčku by nemělo chybět dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, sójových produktů a ryb. Právě tyto potraviny vám dodají potřebné živiny, vitamíny, minerály a omega-3 mastné kyseliny. Důležitou úlohu sehrává také pitný režim, který poskytne pleti potřebnou vláhu, a zároveň z těla odstraňuje odpadní látky. Omezte tučná, smažená, sladká a kořeněná jídla a zkuste vysledovat, jaké potraviny vám akné zhoršují. To bývá velice individuální, obecně se však má za to, že pleti prospějete, vyloučíte-li třeba kakao, hořkou čokoládu nebo mléko a výrobky z něj.

Nasaďte těžší kalibr

Podzim představuje ideální čas na to, abyste do boje s akné nasadili těžší kalibr. Podstoupit totiž můžete speciální ošetření, která se nedoporučují provádět v létě – například chemický peeling. Tato neinvazivní metoda pokožku rozjasní, zregeneruje, omladí, zjemní vrásky, zmenší rozšířené póry a vyčistí pleť. S trochou nadsázky se tak dá říct, že se díky ní doslova vyloupnete do krásy. Zůstanou-li po pupíncích drobné jizvy, pigmentové skvrny a další viditelné stopy, pak můžete využít ošetření laserem. Možností dnes estetické kliniky nabízí celou řadu. Tak je využijte a zbavte se konečně mindráků jednou pro vždy!

Publikováno: 25. 09. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam