Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Akné po třicítce – jak se ho zbavit?

Léto už bude za pár dní bohužel minulostí a po teplých prosluněných dnech přichází chladný podzim plný plískanic. Nevlídné počasí se podepisuje nejen na vaší oslabené imunitě a horší náladě, ale pořádně zabrat dává také vaší pleti. Je dehydratovaná, podrážděná a mnohem náchylnější k tvorbě akné. S nevzhlednými zanícenými pupínky tak můžete bojovat, i přesto, že už dávno nejste teenageři. Jak jim dát sbohem?

Čistěte a ošetřujte pleť

Důkladné čištění pleti by mělo být samozřejmostí, a to jak večer, tak ráno. Většina žen toto doporučení zná a ctí, bohužel se ale dopouští chyb ve výběru produktů. Pokud už vám bylo třicet a akné se ne a ne vzdát, pak musíte nasadit jiné zbraně, než když jste byla v pubertě. Vyhněte se přípravkům pro „náctileté“, obsahují alkohol, působí příliš agresivně a tvář vysušují. Dobrou službu vám neprokážou ani produkty s olejovitými přísadami, upřednostňujte místo nich raději fluidy, gely, séra a roztoky.

Upravte jídelníček

Kromě správné hygieny dbejte také na zdravý životní styl a vhodnou životosprávu. Ve vašem jídelníčku by nemělo chybět dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, sójových produktů a ryb. Právě tyto potraviny vám dodají potřebné živiny, vitamíny, minerály a omega-3 mastné kyseliny. Důležitou úlohu sehrává také pitný režim, který poskytne pleti potřebnou vláhu, a zároveň z těla odstraňuje odpadní látky. Omezte tučná, smažená, sladká a kořeněná jídla a zkuste vysledovat, jaké potraviny vám akné zhoršují. To bývá velice individuální, obecně se však má za to, že pleti prospějete, vyloučíte-li třeba kakao, hořkou čokoládu nebo mléko a výrobky z něj.

Nasaďte těžší kalibr

Podzim představuje ideální čas na to, abyste do boje s akné nasadili těžší kalibr. Podstoupit totiž můžete speciální ošetření, která se nedoporučují provádět v létě – například chemický peeling. Tato neinvazivní metoda pokožku rozjasní, zregeneruje, omladí, zjemní vrásky, zmenší rozšířené póry a vyčistí pleť. S trochou nadsázky se tak dá říct, že se díky ní doslova vyloupnete do krásy. Zůstanou-li po pupíncích drobné jizvy, pigmentové skvrny a další viditelné stopy, pak můžete využít ošetření laserem. Možností dnes estetické kliniky nabízí celou řadu. Tak je využijte a zbavte se konečně mindráků jednou pro vždy!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.