Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Anhydrit, nebo beton?

Stavba rodinného domu je velká věc. Komplexní proces zahrnuje množstvích dílčích činností, jež na sebe navazují a o žádné u nich nelze říct, že by nebyla důležitá. Některé práce jsou však přeci jen o něco důležitější než ostatní. Jmenovitě realizace podlahy – tedy povrchu, na který se následně položí podlahová krytina. V posledních letech jsou velmi populární tzv. lité podlahy. V čem tkví jejich největší výhody a jaký je rozdíl mezi anhydritovým a betonovým potěrem?

Snadná a velmi rychlá aplikace

Ještě než si položíte otázku, zda je lepší anhydrit nebo beton, seznamte se s postupem lití podlah.

Oba typy potěrů (anhydritový i betonový) jsou vysoce tekuté, a proto se velmi dobře pokládají. Výsledkem je perfektně rovný povrch bez nutnosti aplikace vyrovnávacích vrstev, což ve finále šetří čas, a tedy i náklady. Odborníkům jde práce rychle od ruky, za den mohou nalít plochu 1000-1500 m². Oproti jiným technologiím se realizace podlahy zkracuje až o polovinu. Pochozí je přitom již za 24-48 hodin.

Je lepší anhydrit, nebo beton?

Označit jednu ze směsí za „lepší“ by nebylo objektivní. Oba typy materiálů nabízí specifické výhody, a proto je vhodné nejprve definovat konkrétní požadavky, na jejichž základě lze zvolit správnou variantu.

V čem se anhydrit a beton liší?

Materiály nabízí rozdílnou únosnost. Ve srovnání s betonem může být litá podlaha z anhydritu tenčí, a přesto dosahuje požadovaných vlastností. Dané kritérium je využitelné například při rekonstrukci, kdy je kladen důraz na co nejnižší zatížení objektu. Dále pak v souvislosti s podlahovým vytápěním – průchod tepla nižší vrstvou je logicky efektivnější.

Lité podlahy z betonu pak nachází uplatnění v místech, kde hrozí vyšší vlhkost (obvykle sklepy, garáže, historické objekty), na kterou je anhydrit náchylnější.

Chcete se o problematice dozvědět více nebo vás jen zajímá lité podlahy ceník? Odpovědi na základní i zapeklité otázky najdete na anhypodlahy.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *