Ať dům reprezentuje! Obnovte jeho krásu pomocí profesionálního mytí fasády

Ať dům reprezentuje! Obnovte jeho krásu pomocí profesionálního mytí fasády

Fasáda je takový štít domu, který plní primárně reprezentativní a estetickou funkci. Tento štít ale dostává každodenní zásahy od svého prostředí a prakticky nepřetržitě čelí útokům, které poznamenávají jeho vzhled. Připadá vám, že je vaše fasáda zašedlá, špinavá a je spíše pro ostudu než pro reprezentaci? Než se pustíte do nákupu barvy, možná je vhodné zapřemýšlet o jejím obyčejném umytí. Profesionální mytí fasády totiž někdy dokáže i velké zázraky!

Špína jako hlavní nepřítel

Ať už bydlíte v centru města nebo na samotě u lesa – jednou za čas bude vaše fasáda potřebovat koupel. V každém prostředí se do struktury fasády zachytávají nečistoty jako prach či smog, které tvoří ideální základ pro vznik odolného nánosu špíny a hlavně růst lišejníků, mechů nebo potenciálně nebezpečných plísní. Kromě toho se špína i smog samozřejmě projevují také na změně odstínu fasády. Barvy šednou a blednou a dům působí spíše omšele. Korunu celé té pohromě většinou zasazují ptáci. Ptačí trus i lepená hnízda jiřiček a dalších ptáků představují hrozbu nejen z estetického hlediska, ale představují i vážně riziko snižující životnost fasády.

Nebojte se mytí fasád

Možná namítnete, že v dnešní době používané speciální fasádní nátěry na bázi silikonů, akrylátů nebo silikátů prostě musí něco vydržet a že mytí fasády je v první řadě hlavně estetickou záležitostí. V tom případě vás asi překvapí fakt, že všechny tyto nátěry vyloženě vyžadují pravidelné čištění a je to jeden ze základních způsobů, jak si pojistit to, aby fasáda dlouho vydržela a vypadala stále dobře. Kromě klasických fasád se nutnost pravidelné údržby týká i dřevěného fasádního obložení, kamenů, keramiky nebo cihel. I když jsou například v případě dřeva dostupné různé ochranné a pečující nátěry či postřiky, i u těchto všech zmíněných materiálů nejsou výjimkou plísně, mechové porosty a jiné nečistoty. Proto se ani v těchto případech nevyhýbejte mokrému čištění.

Volte profesionály

Na internetu jistě narazíte na návody, že si lze umýt fasádu vlastními silami s jednoduchou pomocí obyčejné zahradní wapky. Je to tak? Ano i ne. Silný proud opravdu dokáže odstranit téměř všechny nečistoty a proměnit vzhled fasády na ten “opět jako nový”. Obyčejná voda a příliš silný tlak, ale mohou na fasádě zanechat pěknou neplechu, která se časem spolehlivě projeví v podobě nutné opravy. Chcete-li mít jistotu, že během čištění k takovému černému scénáři nedojde, oslovte raději profesionální firmu, která se mytím fasád přímo zabývá, disponuje vhodným vybavením, používá i speciální čističe a má bohaté zkušenosti s různými druhy fasádních nátěrů i materiálů.

Publikováno: 24. 09. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam