Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Ať dům reprezentuje! Obnovte jeho krásu pomocí profesionálního mytí fasády

Fasáda je takový štít domu, který plní primárně reprezentativní a estetickou funkci. Tento štít ale dostává každodenní zásahy od svého prostředí a prakticky nepřetržitě čelí útokům, které poznamenávají jeho vzhled. Připadá vám, že je vaše fasáda zašedlá, špinavá a je spíše pro ostudu než pro reprezentaci? Než se pustíte do nákupu barvy, možná je vhodné zapřemýšlet o jejím obyčejném umytí. Profesionální mytí fasády totiž někdy dokáže i velké zázraky!

Špína jako hlavní nepřítel

Ať už bydlíte v centru města nebo na samotě u lesa – jednou za čas bude vaše fasáda potřebovat koupel. V každém prostředí se do struktury fasády zachytávají nečistoty jako prach či smog, které tvoří ideální základ pro vznik odolného nánosu špíny a hlavně růst lišejníků, mechů nebo potenciálně nebezpečných plísní. Kromě toho se špína i smog samozřejmě projevují také na změně odstínu fasády. Barvy šednou a blednou a dům působí spíše omšele. Korunu celé té pohromě většinou zasazují ptáci. Ptačí trus i lepená hnízda jiřiček a dalších ptáků představují hrozbu nejen z estetického hlediska, ale představují i vážně riziko snižující životnost fasády.

Nebojte se mytí fasád

Možná namítnete, že v dnešní době používané speciální fasádní nátěry na bázi silikonů, akrylátů nebo silikátů prostě musí něco vydržet a že mytí fasády je v první řadě hlavně estetickou záležitostí. V tom případě vás asi překvapí fakt, že všechny tyto nátěry vyloženě vyžadují pravidelné čištění a je to jeden ze základních způsobů, jak si pojistit to, aby fasáda dlouho vydržela a vypadala stále dobře.

Kromě klasických fasád se nutnost pravidelné údržby týká i dřevěného fasádního obložení, kamenů, keramiky nebo cihel. I když jsou například v případě dřeva dostupné různé ochranné a pečující nátěry či postřiky, i u těchto všech zmíněných materiálů nejsou výjimkou plísně, mechové porosty a jiné nečistoty. Proto se ani v těchto případech nevyhýbejte mokrému čištění.

Volte profesionály

Na internetu jistě narazíte na návody, že si lze umýt fasádu vlastními silami s jednoduchou pomocí obyčejné zahradní wapky. Je to tak? Ano i ne. Silný proud opravdu dokáže odstranit téměř všechny nečistoty a proměnit vzhled fasády na ten “opět jako nový”. Obyčejná voda a příliš silný tlak, ale mohou na fasádě zanechat pěknou neplechu, která se časem spolehlivě projeví v podobě nutné opravy. Chcete-li mít jistotu, že během čištění k takovému černému scénáři nedojde, oslovte raději profesionální firmu, která se mytím fasád přímo zabývá, disponuje vhodným vybavením, používá i speciální čističe a má bohaté zkušenosti s různými druhy fasádních nátěrů i materiálů.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *