Bazén pod stromečkem? Proč ne!

Bazén pod stromečkem? Proč ne!

Co na tom, že letošnímu létu nadobro odzvonilo a na opalování a koupání si musíme nechat zajít chuť. Ani se nenadějeme a budeme zdobit vánoční stromeček, pod kterým by se mohl objevit třeba právě nový bazén. Jejich ceny jsou mimo koupací sezónu mnohem nižší a nákup se díky tomu opravdu vyplatí. Za ty nafukovací dáte doslova pár korun. Oproti zapuštěným bazénům mají ještě další výhodu. Jejich příprava je rychlá a obejdete se bez nákladných a náročných stavebních prací.

Vybíráme levný bazén

Zapuštěné bazény bývají dominantním prvkem každé zahrady. Působí luxusním dojmem a nabízí perfektní osvěžení během parných letních dnů. Pokud ovšem nemáte desítky či dokonce stovky tisíc korun bokem a navíc ani dostatek místa na zahradě, budete se muset poohlédnout po jiné alternativě. Tou jsou klasické nafukovací a PVC bazény. V porovnání se zapuštěnou variantou je jejich cena zanedbatelná a realizace mnohem rychlejší. I nafukovací a PVC bazény větších rozměrů nabízí příjemné koupání a většina z nich neurazí ani vzhledem.

I v případě levnějších nadzemních bazénů s ocelovou nebo PVC konstrukcí se vyplácí vsadit na renomé výrobce. Kupříkladu produkty osvědčené značky INTEX (široký výběr nabízí Hawaj.cz) rozhodně nejsou sezónní záležitostí. Naopak, takový bazén vám vydrží třeba deset sezon. Gumové varianty mívají životnost zpravidla nižší, vzhledem k ceně se však jedná o zanedbatelný nedostatek.

Příslušenství, které by vám nemělo chybět

Chcete si prodloužit koupací sezónu a to alespoň o pár týdnů? Řešením je nejen kvalitní chemie, která udrží vodu křišťálově čistou, plachta, která hladinu uchrání od nečistot z okolí, ale také solární ohřev. Díky němu bude teplota vody příjemná i během chladnějších dní. Mějte však na paměti, že snižuje výkon filtrace a proto je ho vhodné zkombinovat s výkonnějším zařízením. Stejně jako bazény, i filtrace, solární ohřev a další nezbytné bazénové příslušenství, seženete na Havaj.cz.

Publikováno: 24. 10. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: bazén | bazénové příslučenství | bazény | nadzemní bazény | pvc bazény | solární ohřev