Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Jaro se nedostavilo, za teplem se musíme vydat sami

Také vás při pohledu z okna napadlo, že je nejvyšší čas vyrazit někam na dovolenou? Příroda se zbláznila a místo jara nám připravila druhou zimu, což milovníci tepla nesou velmi nelibě. Nedá se nic dělat, když pěkné počasí nepřijde k nám, musíme se vypravit my za ním. Dobrá zpráva je, že i s omezeným rozpočtem lze strávit luxusní dovolenou, o které se nám ještě před pár lety ani nesnilo. Nechcete-li za výlet do teplých krajin utratit jmění, využijte nabídky rakouských nebo německých cestovních kanceláří. Ty jsou totiž paradoxně levnější a zároveň spojeny s mnohem větším komfortem než na jaký jste zvyklí od tuzemských cestovek.

Naši západní a jižní sousedé si dopřávají dovolené mnohem častěji než my a důvodem, proč tomu tak je, není jejich vyšší životní úroveň, ale nízké ceny rakouských a německých CK. Pro většinu z nás však bylo poněkud komplikované a kvůli jazykové bariéře (ne každý umí německy…) často i nemožné, tyto nabídky využívat. Situace se však změnila a zájezdy zahraničních cestovek začaly zprostředkovávat i české a slovenské agentury. Prozkoumali jsme pro vás aktuální nabídku zájezdů na rakouskedovolenky.sk a sestavili pár nejzajímavějších tipů!

Vyberte si dovolenou podle svého gusta

Výběr je skutečně pestrý a na své si přijde opravdu každý. Preferujete-li dovolenou, během které si užijete nejen dostatek sluníčka, ale i poznání, navštivte Grécko – jednu z kolébek lidské civilizace. Ať už se usadíte v některém se známých přímořských letovisek, nebo se vydáte na grécké ostrovy, všude na vás budou čekat úžasné písčité pláže, které patří k nejčistším na světě, ale také obrovské množství kulturněhistorických památek. Návštěva Athén je povinností!

Ne každému však sedne pomalý životní styl Řeků a právě pro ty z vás, kteří temperamentnější národy, je připravena bohatá nabídka zájezdů do Španělska. I zde se můžete pokochat celou řadou architektonických skvostů a rozmanitou krajinou, ale také navštívit některý ze známých festivalů. A samozřejmě legendární býčí zápasy, které jsou symbolem této země. Nezapomínejte, že Španielsko má i spoustu nádherných ostrovů. Za zmínku stojí Kanárské nebo Baleárské ostrovy – i na ty se díky zahraničním cestovkám dostanete velmi levně.

Řeckem či Španělskem nabídka teprve začíná. Na své si přijdou i milovníci exotiky, na které čekají zájezdy do Thajska, Indonésie nebo Dominikánské republiky. Zkrátka nepřijdou ani příznivci klasiky, pro které je dovolenka Bulharsko atraktivnější než Kuba nebo Seychely. Ať už se však vydáte kamkoliv, se zahraničními cestovkami si dovolenou opravdu užijete.