Bez znalosti cizích jazyků světoví nikdy nebudete

Bez znalosti cizích jazyků světoví nikdy nebudete

Přísloví „kolik řečí znáš, tolikrát si člověkem“, jste už pravděpodobně slyšeli. Nutno podotknout, že není daleko od pravdy. To, jak je znalost cizího jazyka důležitá, však většinou poznáme až tehdy, když se s ním setkáme tváří v tvář. Nejeden z nás si na dovolené v zahraničí neznalostí naprosto základních slovíček a frází přivodil nemalé potíže, v lepším případě jen faux pas. A co teprve možnost pracovního postupu? Znalost alespoň jednoho cizího jazyka dnes není výhodou, ale nutností. Čeština je sice jazyk krásný, za hranice vás však nedostane. Co však dělat v případě, že jste ve škole nedávali pozor a neodnesli si z výuky cizích jazyků zhola nic?

Co se nenaučíte ve škole, doženete v kurzu

Nebudeme si nic nalhávat, kvalita výuky jazyků ve školách není zrovna valná a většina studentů nemá sebemenší důvod dávat pozor. Nudné biflování gramatiky a slovíček, pro která nenajdeme využití v praxi, není dvakrát motivační. Jako jediné možné řešení tak zůstávají jazykové kurzy. Důvodu, proč využít možnosti soukromé výuky, je hned několik:

  • soukromí lektoři jsou kvalifikovaní profesionálové

  • metodika a postupy jsou neustále zdokonalovány

  • přátelské prostředí lidí, kteří navštěvují kurz ze stejného důvodu, jako vy

  • individuální přístup

Který kurz je nejlepší?

A která jazyková škola je ta nej? Kvalitních a dobře strukturovaných kurzů je poměrně dost, pokud to však s angličtinou, respektive i jinými jazyky myslíte vážně, obraťte se na Institut jazykového vzdělávání. IJV nabízí široké spektrum jazykových kurzů, včetně vzdělávání firemních zaměstnanců a možností studia v zahraničí. Kompletní nabídku a další důležité informace najdete přímo na webu ijv.cz. Určitě si vyberete i vy! Mimochodem – IJV je skvělým partnerem pro všechny, kteří hledají kvalitní vysoce kvalitní překlady (ve více, než 30 světových jazycích) a tlumočníky.

Publikováno: 14. 10. 2012

Kategorie: Vzdělání

Autor: Adam

Tagy: IJV | jazyková škola | jazykové kurzy | překlady | tlumočení