Bezpečnostní dveře jako nepsané pravidlo zabezpečené domácnosti: Jak správně vybrat a nedat zlodějům šanci?

Bezpečnostní dveře jako nepsané pravidlo zabezpečené domácnosti: Jak správně vybrat a nedat zlodějům šanci?

Když si bytař může vybrat, kudy se na místo činu dostane, volí dveře. Vylomení starých dveří, jež si mohou o bezpečnostní vložce a dalších důležitých prvcích nechat jen zdát, je pro zkušeného pachatele otázkou několika vteřin. Co naopak odradí i ostříleného profesionála, jsou robustní bezpečnostní dveře. Zloděj se špetkou zdravého rozumu se jim vyhne obloukem a raději si najde jiný cíl. Třeba právě váš domov, který je plný cenností. Návštěva zloděje převrátí chod domácnosti naruby. Dotyčný vás nepřipraví pouze o majetek. Zbude po něm spoušť, která vám připomene, že bylo narušeno vaše soukromí. Přijdete o pocit bezpečí a vaše nervy budou na pochodu vždy, když se budete vracet domů. Naštěstí tomu můžete snadno předejít pořízením bezpečnostních dveří.

Připlaťte si za kvalitu

Nabídka bezpečnostních dveří je široká a ceny jednotlivých modelů se často výrazně liší. Podezřele levný systém však pravděpodobně nebude stát za nic. Obvykle jde o lehké plechové dveře původem z Polska nebo Číny – na první pohled budí důvěru, ale svými vlastnostmi nesahají kvalitním bezpečnostním dveřím do bytu ani po kotníky. Certifikáty bývají neplatné, zfalšované nebo „vypůjčené“ od jiných typů dveří. Prvotřídní vlastnosti špičkových bytových či vchodových dveří naopak potvrzuje certifikace akreditované české zkušebny, která produkty hodnotí dle přísných evropských norem. A právě platný certifikát bývá jedním z požadavkům pojišťoven při řešení odškodnění.

Rozum říká NEXT

NEXT vyrábí bezpečnostní dveře do domu téměř tři dekády, a to vždy na míru pro daný objekt. Výrobce své systémy neustále zdokonaluje a nabízí i široké spektrum dalších bezpečnostních prvků, které udělají z každé domácnosti nedobytnou pevnost. Zákazníkům vždy dobře poradí kvalifikovaný prodejce a o montáž, záruční i pozáruční servis se postará tým profesionálů. Další důvody, proč si pořídit bezpečnostní dveře od NEXTu a ne od podomních obchodníků, najdete na next.cz.

Publikováno: 18. 01. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam