Proč Italové preferují dovolenou ve své vlasti? Mají všechno, na co si vzpomenou!

Proč Italové preferují dovolenou ve své vlasti? Mají všechno, na co si vzpomenou!

Proč se vydat na dovolenou do Itálie? Zeptejte se Italů, kteří na svou vlast nedají dopustit. Řada z nich dokonce cestuje pouze po své zemi, a to z jednoho prostého důvodu. Jednoduše nemají proč opouštět hranice, když se v „italské kozačce“ nachází všechno, na co si vzpomenou. Malebná městečka, úžasné hory a ještě úžasnější pláže, kultura… A my vám prozradíme, která místa musíte během putování po Itálii navštívit!

Poklidná krása Sardinie

Češi sice Sardinii nenavštěvují tak často, ale Italové na ni nedají dopustit a rekreují se zde velmi rádi. Na ostrov se dostanete lodí nebo letadlem a okamžitě vás zaujme jakousi nedotčeností, která pro evropské destinace není příliš typická. Krásná příroda, absence mohutných ubytovacích komplexů, průzračná voda a klidná atmosféra – přesně tak lze charakterizovat slunnou Sardinii, jejíž jediným nedostatkem jsou vyšší ceny.

Romantické Benátky

Toužíte po romantické dovolené? V souvislosti s Itálií se vám musí vybavit Benátky, které patří k nejromantičtějším místům světa. Během léta si bohužel dovolenou příliš neužijete, protože zde narazíte na davy turistů. V každém případě se máte na co těšit – ať už jde o projížďku v gondole či prohlídku místních pamětihodností (např. Most vzdechů nebo Piazza San Marco s bazilikou).

Nejlepší lyžovačka ve Val Gardeně

Val Gardena patří k prémiovým alpským oblastem. Jedná se o vynikající místo pro lyžování a mimo to slouží jako výchozí bod při výletu do Sella Rondy. Perfektně upravený terén a 175 km propojených sjezdovek, to je pádný argument, proč prožít příští lyžovačku právě zde. Co by kamenem dohodil (resp. pár minut skibusem) se nachází dalších 90 km tratí v sousedním Kronplatzu.

Do Itálie levně a ještě levněji?

Ať už si nakonec vyberete zasněžené alpské pláně, vyhřáté písčité pláže nebo jedinečný kolorit některého z historických měst, využijte srovnávač nabídek cestovních kanceláří na NewTravel.cz. Skvělou dovolenou v Itálii najdete rychleji, než řeknete Pizza a ušetříte spoustu peněz.

Publikováno: 24. 01. 2016

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: dovolená Itálie | nejlepší italské destinace