Binec na zahrádce aneb kam s ním?

Binec na zahrádce aneb kam s ním?

Zima by nás sice měla trápit ještě několik následujících týdnů, ovšem podle prognóz meteorologů se budeme relativně brzy těšit z nástupu jara. Pro některé z nás to znamená jediné – mobilizovat veškeré síly a pustit se do něčeho, co jsme na podzim odkládali tak dlouho, dokud nám v práci nezabránila sněhová pokrývka. Ano, řeč není o ničem jiném než o jarním úklidu zahrady. Pokud se o údržbu pozemku staráte průběžně, pravděpodobně vám úklid nezabere příliš mnoho času. V opačném případě si na několik víkendu nic neplánujte. Není nic horšího, než když celkový dojem z jinak upravené zahrádky kazí všudypřítomné harampádí nebo zbytky stavebního materiálu. Otázkou však je, kam s ním?

Neubližujte přírodě, může se vám to vymstít

Starý a nepotřebný písek, kousky betonu, suť a spousta dalšího odpadu skutečně nevypadá příliš vábně. Řešit odvoz odpadu zakládáním skládky v blízkosti bydliště je ovšem nejen nelegální, ale hlavně nemorální. Nepodílejte se proto na znečišťování životního prostředí a poohlédněte se po někom, kdo vás vašeho problému zbaví. Likvidace odpadu není finančně náročná a bude vás stát mnohem méně než případná pokuta za zakládání skládky nebo odklad odpadu mimo vyhrazená místa. Ta může dosahovat do výše až 50 000 Kč...Nebylo by proto lepší svěřit odvoz suti či jiného stavebního materiálu a odpadu někomu, kdo se touto činností zabývá profesionálně?

Firem, které zajišťují odvoz a likvidaci odpadu je poměrně dost. Obyvatelé Prahy a přilehlého okolí se mohou obrátit třeba na Autodopravu Milana Vejšického, který vyváží „bordel“ již od roku 1992. Firma má všechna nezbytná povolení pro nakládání s odpady a po skončení akce vydá zákazníkovi potvrzení o převzetí odpadu ke zneškodnění. Disponuje moderní technikou a zařízením, díky kterým je schopna vyvézt jakékoliv množství suti a odpadu. Nabízí přistavení kontejneru na odpad, který si naložíte sami, ale i nakládku pomocí traktobagru nebo nakladače UNC. O dalších službách si můžete přečíst na webu vejsicky.cz, kde najdete i aktuální ceník.

Publikováno: 29. 01. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: autodoprava vejšický | kontejnery na odpad | odvoz odpadu | odvoz suti