Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Budujete domácí wellness? Pomůžeme vám vybrat vířivku!

Potýkáte se s každodenním stresem, bolestí svalů a kloubů a neodepřete si jedinou příležitost k uvolňující hydroterapii ve vířivce? Pokud si pohráváte s myšlenkou, že přestanete chodit do wellness centra a pořídíte si vlastní whirlpoolku, máme pro vás dobrou zprávu. Ceny vířivých van šly v posledních letech znatelně dolů a přestože se stále jedná o výraznou investici, jsou vířivky stále dostupnější. Nákup byste však neměli v žádném případě uspěchat, ale naopak dát dohromady všechny požadavky a na jejich základě vybrat vhodné zařízení.

Komerční vířivky dnes přeskočíme a zaměříme se na ty, které si můžeme pořídit domů. V prvé řadě se musíte rozhodnout, kam vanu umístíte. Uděláte z zní dominantu zahrady, nebo pro ni máte vyhrazenou samostatnou místnost? U venkovní vířivky si nebudete muset lámat hlavu s rozměry a tvarem, kdežto u domácí varianty vám nezbude, než přihlédnout k dispozicím interiéru. „Standardní“ rozměr je 2 x 2 m (čtvercový tvar), ale v praxi si můžete vybrat z takřka libovolných nestandardních rozměrů a tvarů.

Zapuštěná nebo volně stojící?

Další rozhodnutí se týká způsobu zabudování a konstrukce. Zapuštěná whirlpoolka nabízí lepší přístup a je vhodná pro osoby s omezenou pohyblivostí. Volně stojící venkovní či domácí vířivky je zase možno kdykoliv přenášet. A co se týče typu konstrukce, odborníci doporučují samonosnou variantu, která je pevná a odolá tlaku vody i bez další výplně. V případě poruchy se navíc technik k útrobám dostane mnohem snadněji než u vířivky bez samonosné konstrukce.

Připlaťte si za kvalitu

Obezřetní buďte také v případě materiálů. Levné plasty sice na první pohled vypadají poměrně slušně (exkluzivnímu dřevu samozřejmě nesahají ani po kotníky), ale přílišnou odolnost od nich čekat nemůžete. U vířivých van platí, že úspora za každou cenu nemá smysl. Chcete-li, aby vám whirlpoolka dlouho vydržela, raději nákup odložte do doby, než budete mít dostatek financí na koupi kvalitního kousku.

Poslední odstavec patří filtraci. Opět vsaďte na kvalitu a preferujte tlakovou filtraci, která je mnohem efektivnější než spádová varianta. V případě tlakové filtraci vytlačí trysky všechny nečistoty, ale od spádové stoprocentní čistotu čekat nemůžete.