Budujete domácí wellness? Pomůžeme vám vybrat vířivku!

Budujete domácí wellness? Pomůžeme vám vybrat vířivku!

Potýkáte se s každodenním stresem, bolestí svalů a kloubů a neodepřete si jedinou příležitost k uvolňující hydroterapii ve vířivce? Pokud si pohráváte s myšlenkou, že přestanete chodit do wellness centra a pořídíte si vlastní whirlpoolku, máme pro vás dobrou zprávu. Ceny vířivých van šly v posledních letech znatelně dolů a přestože se stále jedná o výraznou investici, jsou vířivky stále dostupnější. Nákup byste však neměli v žádném případě uspěchat, ale naopak dát dohromady všechny požadavky a na jejich základě vybrat vhodné zařízení. Komerční vířivky dnes přeskočíme a zaměříme se na ty, které si můžeme pořídit domů. V prvé řadě se musíte rozhodnout, kam vanu umístíte. Uděláte z zní dominantu zahrady, nebo pro ni máte vyhrazenou samostatnou místnost? U venkovní vířivky si nebudete muset lámat hlavu s rozměry a tvarem, kdežto u domácí varianty vám nezbude, než přihlédnout k dispozicím interiéru. „Standardní“ rozměr je 2 x 2 m (čtvercový tvar), ale v praxi si můžete vybrat z takřka libovolných nestandardních rozměrů a tvarů.

Zapuštěná nebo volně stojící?

Další rozhodnutí se týká způsobu zabudování a konstrukce. Zapuštěná whirlpoolka nabízí lepší přístup a je vhodná pro osoby s omezenou pohyblivostí. Volně stojící venkovní či domácí vířivky je zase možno kdykoliv přenášet. A co se týče typu konstrukce, odborníci doporučují samonosnou variantu, která je pevná a odolá tlaku vody i bez další výplně. V případě poruchy se navíc technik k útrobám dostane mnohem snadněji než u vířivky bez samonosné konstrukce.

Připlaťte si za kvalitu

Obezřetní buďte také v případě materiálů. Levné plasty sice na první pohled vypadají poměrně slušně (exkluzivnímu dřevu samozřejmě nesahají ani po kotníky), ale přílišnou odolnost od nich čekat nemůžete. U vířivých van platí, že úspora za každou cenu nemá smysl. Chcete-li, aby vám whirlpoolka dlouho vydržela, raději nákup odložte do doby, než budete mít dostatek financí na koupi kvalitního kousku. Poslední odstavec patří filtraci. Opět vsaďte na kvalitu a preferujte tlakovou filtraci, která je mnohem efektivnější než spádová varianta. V případě tlakové filtraci vytlačí trysky všechny nečistoty, ale od spádové stoprocentní čistotu čekat nemůžete.

Publikováno: 02. 08. 2013

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak vybral whirlpoolku | jak vybrat vířivku | jakvybrat vířivou vanu