Bydlete zdravěji a vyřešte problém s nadměrnou vlhkostí a přítomností plísní

Bydlete zdravěji a vyřešte problém s nadměrnou vlhkostí a přítomností plísní

Patříte mezi (ne)šťastné majitele starších rodinných domů, při jejichž výstavbě nebyla použita vhodná hydroizolace? V tom případě se zřejmě potýkáte s problémem v podobě vlhkého zdiva, nepřijemného zápachu a dost možná i plísní. Vlhké zdivo není zrovna estetické a v důsledku sloupaného nátěru, opadané omítky a přítomnosti plísně se mohou objevit nepříjemné alergie či jiné zdravotní komplikace. Nevystavujte sebe ani své blízké nepříjemnému zápachu a proměňte své bydlení zpět na útulný domov. Prozradíme vám, jak problémy s vlhkým zdivem vyřešit jednou provždy.

Jak bojovat proti vlhku?

Ideální vlhkost v místnosti se pohybuje v rozmezí 40 – 60 %, čehož jde dosáhnout několika způsoby. Ideální je samozřejmě prevence, ale co si počít tehdy, když v interiéru příliš mnoho vlhkosti je? Poměrně oblíbené jsou takzvané vysoušeče vlhkosti – zařízení, která nasávají vlhkost z okolí a poté, co v jeho útrobách vykondenzuje, vrátí zpět vysušený vzduch. Moderní odvlhčovače nejsou drahé a jejich energetická spotřeba není příliš vysoká. Vydávají minimum hluku a vyberete-li si přístroj v líbivém designovém provedení, určitě vám doma nebude dělat ostudu. Pokud je však zdivo stále vlhké, nezbude vám než přistoupit na sanaci. Nemáte-li potřebné vybavení a zkušenosti budete muset sanaci vlhkého zdiva přenechat odborníkům. Ti za pomocí speciálních sanačních stěrek, malt a dalších doplňkových opatření (systém iglů pod podlahovou konstrukci) vlhkost odstraní. V případě exteriérů bývají využity drenážní systémy s přepady do drenážních jak a v některých případech nucené přečerpávání do kanalizace.

Sanace zdiva a rekonstrukce pod taktovkou profesionálů

Bydlíte-li v Praze nebo přilehlém okolí, doporučujeme společnost Bosta Holding, která má se sanací zdiva letité zkušenosti. Specializuje se na něj již od roku 1990 a můžete počítat s kvalitně odvedenou prací, na níž poskytuje pětiletou záruku. Bosta Holding můžete kontaktovat i v případě libovolné činnosti v rámci rekonstrukce bytu. Zkušení odborníci zvládají nejen odvod vlhkosti, ale také štukování, montáž oken a podlah nebo kompletní elektroinstalatérské práce. Troufnete-li si na některé stavební práce sami, nezapomeňte navštívit levné stavebniny, kde nakoupíte široké spektrum kvalitních materiálů za velmi výhodných podmínek. Jejich přehled a další informace najdete na webu www.stavebniny-bosta.cz.

Publikováno: 30. 08. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: jak bojovat s plísní | mapy na stěně | sanace vlhkého zdiva | vlhké zdivo