Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Bydlete zdravěji a vyřešte problém s nadměrnou vlhkostí a přítomností plísní

Patříte mezi (ne)šťastné majitele starších rodinných domů, při jejichž výstavbě nebyla použita vhodná hydroizolace? V tom případě se zřejmě potýkáte s problémem v podobě vlhkého zdiva, nepřijemného zápachu a dost možná i plísní. Vlhké zdivo není zrovna estetické a v důsledku sloupaného nátěru, opadané omítky a přítomnosti plísně se mohou objevit nepříjemné alergie či jiné zdravotní komplikace. Nevystavujte sebe ani své blízké nepříjemnému zápachu a proměňte své bydlení zpět na útulný domov. Prozradíme vám, jak problémy s vlhkým zdivem vyřešit jednou provždy.

Jak bojovat proti vlhku?

Ideální vlhkost v místnosti se pohybuje v rozmezí 40 – 60 %, čehož jde dosáhnout několika způsoby. Ideální je samozřejmě prevence, ale co si počít tehdy, když v interiéru příliš mnoho vlhkosti je? Poměrně oblíbené jsou takzvané vysoušeče vlhkosti – zařízení, která nasávají vlhkost z okolí a poté, co v jeho útrobách vykondenzuje, vrátí zpět vysušený vzduch. Moderní odvlhčovače nejsou drahé a jejich energetická spotřeba není příliš vysoká. Vydávají minimum hluku a vyberete-li si přístroj v líbivém designovém provedení, určitě vám doma nebude dělat ostudu. Pokud je však zdivo stále vlhké, nezbude vám než přistoupit na sanaci.

Nemáte-li potřebné vybavení a zkušenosti budete muset sanaci vlhkého zdiva přenechat odborníkům. Ti za pomocí speciálních sanačních stěrek, malt a dalších doplňkových opatření (systém iglů pod podlahovou konstrukci) vlhkost odstraní. V případě exteriérů bývají využity drenážní systémy s přepady do drenážních jak a v některých případech nucené přečerpávání do kanalizace.

Sanace zdiva a rekonstrukce pod taktovkou profesionálů

Bydlíte-li v Praze nebo přilehlém okolí, doporučujeme společnost Bosta Holding, která má se sanací zdiva letité zkušenosti. Specializuje se na něj již od roku 1990 a můžete počítat s kvalitně odvedenou prací, na níž poskytuje pětiletou záruku.

Bosta Holding můžete kontaktovat i v případě libovolné činnosti v rámci rekonstrukce bytu. Zkušení odborníci zvládají nejen odvod vlhkosti, ale také štukování, montáž oken a podlah nebo kompletní elektroinstalatérské práce. Troufnete-li si na některé stavební práce sami, nezapomeňte navštívit levné stavebniny, kde nakoupíte široké spektrum kvalitních materiálů za velmi výhodných podmínek. Jejich přehled a další informace najdete na webu www.stavebniny-bosta.cz.