Skvělé a ještě lepší: Tipy na reproduktory, které opravdu hrají

Skvělé a ještě lepší: Tipy na reproduktory, které opravdu hrají

Pořídili jste si solidní hi-fi, ale nejste spokojeni s výkonem stávajících reproduktorů? Pokud vás známí přezdívají hudebním fajnšmekrem, pusťte žilou a pořiďte si konečně „repráčky“, za jejichž výkon se nebudete stydět. Vybrali jsme pro vás dva modely, na které v nabídkách obyčejných prodejců elektra nenarazíte.

Sonus faber Sonetto II

Co čekat od reproduktorů, jejichž pořizovací cena atakuje hranici padesáti tisíc korun? Pokud tušíte, že znamenitý zvuk, nejste daleko od pravdy. Sonus faber Sonetto II je regálová soustava s klasickou dvoupásmovou konstrukcí a navzdory kompaktním rozměrům překvapuje dynamikou a schopností zahrát i hluboké basy. Za pozornost stojí řešení basreflexu – je veden směrem dolů a v přední části vyúsťuje štěrbinou ve spodní desce. Stejně jako ostatní modely má i Sonetto II půdorys ve tvaru loutny, a díky tomu velmi dobře omezuje vnitřní rezonaci. Reproduktory Sonetto II dobře hrají a zároveň krásně vypadají. Kombinace dřevěné dýhy a kůže s logem značky působí luxusním dojmem. Parametry, které by vás měly zajímat:

Vysokotónový reproduktor

1x 29mm s DKM membránou a technologií DAD (Damped Apex Dome). Pružné antivibrační oddělení od ozvučnice.

Středobasový reproduktor

1x 165mm na zakázku vyráběná membrána z nelisované, sušené směsi celulózové buničiny a jiných přírodních vláken. Ultra otevřený koš šasi.

Dělící frekvence

2.650Hz

Frekvenční rozsah

42 Hz – 25.000 Hz

Citlivost (2.831V/1M)

87 dB SPL

Jmenovitá impedance

4 Ohm

Doporučený výkon zesilovače

40W – 200W

Maximální dlouhodobé vstupní napětí (IEC-268-5)

20V rms

Rozměry bez stojanu (V x Š x H)

370 x 250 x 334 mm

Rozměry se stojanem (V x Š x H)

1101 x 250 x 334 mm

Hmotnost

6,8 Kg

Audiovector R3 Avantgarde

Jedinečná reprosoustava u produkce dánského výrobce působí honosným dojmem. Model R3 Aantgarde snoubí špičkový zvuk nejvyšších modelů R 11 Arreté a R 8 Arreté s kompaktními rozměry řady SR. Nové technologie a pečlivě zvolené materiály umožňují rychlou reprodukci bez dynamických limitů a zabarvování zvuku. Cena výškového reproduktoru Audiovector R3 Avantgarde šetřílky nepotěší – stojí bezmála čtvrt milionu, ale co čekat od mistrovského díla s prvotřídními parametry?
  • Výškový reproduktor R AMT
  • Středo-basový reproduktor 6.5 “ ramidová vlákna
  • Ozvučnice Bassreflex směřující dolů
  • Konstrukce 2,5 pásmový systém
  • Frekvenční odezva 25-53 kHz
  • Citlivost 90.5 dB/W/m
  • Nominální impedance 8 Ω
  • X-OVER Frekvence 280/3000 Hz
  • Výška / šířka / hloubka 104 x 21 x 35 cm
Oba reproduktory a spoustu další skvělé zvukové techniky najdete v nabídce specializovaného prodejce AVcenter.cz, v jehož showroomu můžete na vlastní uši posoudit, zda technika za uvedenou cenu skutečně stojí. S výběrem vám ochotně poradí a doporučí optimální řešení do vašich podmínek i pro vaši kapsu.

Publikováno: 20. 12. 2020

Kategorie: Technika

Autor: Adam