Byty k pronájmy Praha Letňany: proč si pronajmout byt na okraji Prahy?

Byty k pronájmy Praha Letňany: proč si pronajmout byt na okraji Prahy?

I když je vlastní byt sen mnoha lidí, byty k pronájmu Praha  většinou představují jediné reálné a rozumné řešení vlastního bydlení. Dosáhnout na hypotéku bývá pro mnoho z nichpříliš složité a tak volí variantu v podobě klasického, snadno dostupného pronájmu. Dnes se podíváme, jak se žije v Pražských Letňanech a proč jsou pro mnoho místních obyvatel skutečně dobrou čtvrtí.

Letňany jsou okrajová čtvrť Prahy s dobrým dopravním spojením do centra

Ať už se zdá bydlení na okraji Prahy oproti bydlení v centru jakkoliv komplikované, nemusí to být vždy pravda. Letňany,místopisně na okraji Prahy jsou toho příkladem. Mají opravdu skvělé dopravní možnosti. Díky nim se můžete objevit v centru během několika málo minut. Jedním z příkladů je například dopravní uzel MHD se stejnojmenným názvem Letňany. Je zde mimo jiné metro C, které vás během 15 minut doveze na Václavské náměstí. Nepatříte k fanouškům MHD? Z Letňan se můžete během několika minut napojit na rychlostní silnici spojenou s tunelem Blanka nebo jižní spojkou. Jde o dopravní tepny, které jsou rozprostřené po celém území města a můžete se tak velmi snadno dopravit do jakékoliv městské části. Zatoužili jste po výlet do lesa nebo jiného města? Letňany jsou opravdu strategicky umístěny na dálnici D8, která vede až do Ústí nad Labem.

Jaké jsou další výhody bydlení v této městské části?

Letňany patří mezi jednu z největších rezidenčních oblastí, ve které najdete velké množství novostaveb i panelových domů. Tento mix umožňuje, aby si každý vybral prostředí odpovídající jeho osobním preferencím. Ne všichni touží po vlastním domě se zahradou, který vyžaduje opravdu velké množství péče a časovou investici. Oproti tomu je bydlení v panelovém domě je téměř bezúdržbové a mnoho lidí ho vidí jako rozumnou volbu.

Jak probíhá pronájem vlastního bytu v Letňanech?

Ještě než se rozhodnete pořídit nové bydlení, bude velmi důležité si celou akci naplánovat podle svých preferencí a životní situace. Jste mladá rodina s jedním dítětem, nebo single? Ať už jste v jakékoliv životní fázi, výběr nájmu si pečlivě naplánujte. Proč je plánování důležité? Můžete si například najít nový byt podle místa zaměstnání, nebo podle základní školy pro děti. Nejhorší bývá strávit několik desítek minut či přes hodinu  denně na cestách. Když víte, jaká lokalita pro bude nejvhodnější, přichází na řadu několik dalších otázek. Mezi ně patří například:
  • Jaký  máte rozpočet na bydlení?
  • Budete chtít bydlet sami nebo se spolubydlícím?
  • Preferujete spíše novostavby nebo jste příznivci klasických panelových domů?
  • Jak daleko od nového bydlení se nachází obchody a jiné důležité instituce jako úřady?
Odpovědi na následující otázky vám mohou pomoci s výběrem lokality a velikosti našeho ubytování. Jakmile máte jasnou představu o vašem novém bytě, můžete se pustit do dalšího kola pronajímání. Tím jsou prohlídky vybraných nemovitostí.

Co je důležité před uzavřením nájemní smlouvy?

Samozřejmě prohlédnout si nabízené byty a vyhodnotit finanční možnosti. Jakmile víte, který byt nejlépe vyhovuje vašim představám, nastává poslední fáze - podpis nájemní smlouvy. Na co si dát při podpisu pozor? Především byste měli zkontrolovat vzájemné povinnosti a pravidla a ověřit si,  zda má nájemní smlouva všechny právní náležitosti. Když víte, že je vše v pořádku, můžete podepsat a nastěhovat se do nového bytu. A jaký máte názor na bydlení v Letňanech vy? Napište nám komentář!

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam