Bydlení v roce 2013

Bydlení v roce 2013

Rok 2012, který měl být doslova nabitý nejrůznějšími změnami, se nám pomalu, ale jistě chýlí ke konci a pokud se něco zásadního nestane ještě před Vánoci, budeme se o změny muset zasloužit napřesrok. A když už se nám nepodaří zasadit se o lepší svět, alespoň můžeme vylepšit to, jak žijeme my sami. Zvelebování bydlení je běh na dlouhou trať a vzhledem k plánovanému zvýšení DPH budeme muset před každým nákupem mnohem více přemýšlet. Zvednou se nejen náklady na rekonstrukce, ale samozřejmě i samotné ceny bytů.

Je vhodná doba na nákup nemovitosti právě teď?

Pokud se v současném obydlí necítíte dobře a zdá se vám, že přišel správný čas na změnu, měli byste svou peněženku připravit na vyšší daň z převodu nemovitosti. Ta se má v následujícím roce zvednout ze 3% na 4%, což se u reality za 3 miliony projeví nárůstem ceny o 30.000 Kč. Pro někoho zanedbatelná položka, pro jiné důvod pro uskutečnění nákupu ještě před koncem roku. Dalším faktorem, který má vliv na konečnou cenu, je stav, ve kterém se nemovitost nachází. Byty a domy v horším stavu jsou samozřejmě mnohem levnější, ovšem neprodraží se následná rekonstrukce bydlení více, než kdy si připlatíte k nákupní ceně a obejdete se bez oprav? Záleží na úhlu pohledu.

Magazíny, které vám pomohou k lepšímu bydlení

Zkušenosti a rady profesionálů vám mohou pomoci k maximální úspoře. Stačí nepodcenit situaci a informovat se na správném místě. Vydatným zdrojem informací je internet, ovšem k tomu je potřeba přistupovat opatrně. Ideální jsou magazíny typu jaknarekonstrukce.cz, které obsahují dostatek kvalitních článků nejen o samotné rekonstrukci, ale především o tom, jak ušetřit za provoz domácnosti. Nákup nemovitosti zase řeší magazín jaknanemovitost.cz a i díky němu se dozvíte spoustu cenných rad, které se týkají jak nákupu, tak i financování a dalších souvislostí, se kterými se během celého procesu setkáme.

Publikováno: 21. 11. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: bydlení | daň z převodu nemvitosti | nákup bydlení | rekonstrukce