Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Car sharing se rozjíždí i v Praze. Buďte mezi prvními, kdo unikátní službu vyzkouší!

Potřebujete se rychle a bezpečně dostat z bodu A do bodu B, ale nemáte vlastní automobil? Nechystáte-li se ho v dohledné době pořizovat a odrazují-li vás vysoké poplatky od klasických půjčoven, máme pro vás dobrou zprávu. Jak by se vám líbilo platit pouze tolik, kolik opravdu projedete? Díky car sharingu, který provozuje společnost CAR4WAY a.s. Se vyhnete skrytým poplatkům a nebudete si muset půjčovat vůz na celý den. Budete ho mít jen tak dlouho, jak budete potřebovat. A to je férová nabídka, nebo ne?

Co je to car sharing a v čem tkví jeho výhody?

Car sharing neboli sdílení auta je oblíbená služba, která ve světě úspěšně funguje řadu let. Češi ji poměrně dlouho přehlíželi, ale díky CAR4WAY ji svítá na lepší časy. Alespoň to tak, s ohledem na vysoký zájem, vypadá. Sdílení aut je totiž ohleduplné nejen k peněženkám zákazníků, ale také k životnímu prostředí. Napomáhá k úspoře parkovacího prostoru, které ve velkých městech není mnoho a nabízí možnost redukce parkovacích míst. Pro lidi, kteří potřebují automobil jen na pár hodin denně, jsou sdílená auta jako stvořená. Ale vše pěkně popořádku.

Jak car sharing funguje v praxi?

CAR4WAY momentálně disponuje ryze českou flotilou, která čítá škodovácké modely Citigo, Rapid a Octavia. Vozidlo si tak můžete vybrat na základě toho, jestli potřebujete malé a hbité autíčko pro kličkování v podzemní garáži v nákupním centru, nebo rodinný vůz s velkým kufrem. Všechny vozidla disponují nejmodernějšími a úspornými motory a v rámci maximální bezpečnosti se jedná o nová auta a pravidelně servisovaná. Ale jak tedy car sharing funguje a čím se odlišuje od půjčoven?

Je to jednoduché. Poté, co se zaregistrujete do systému, obdržíte klientskou kartu, která vám poslouží k odemykání vozidel. V případě potřeby si na mapě vyhlédnete dostupné vozidlo, vyzvednete si ho na místě a můžete jet. Jakmile ho nebudete potřebovat, auto vrátíte na vyhrazené parkoviště. Kde bude dostupné pro dalšího uživatele, který si ho zaregistruje, V opačném případě si můžete registraci prodloužit na další hodiny.

Líbí se vám to?

Car sharing je momentálně v testovacím provozu a vy můžete být jedním z prvních uživatelů, kteří službu vyzkouší. Bydlíte-li v Praze 1,2 nebo 3, bylo vám 21 let, nevlastníte automobil a nemáte záznam v trestním rejstříku, pak splňujete všechny předpoklady. Další zajímavé informace o službě a kontaktní údaje najdete na www.car4way.cz. A až se vás někdo zeptá:“Máš auto?“, můžete mu s klidem odpovědět, že sice žádné nevlastníte, ale můžete ho mít k dispozici třeba hned.