Čeká vás rekonstrukce bytového jádra? Dejte si pozor na tyto věci

Čeká vás rekonstrukce bytového jádra? Dejte si pozor na tyto věci

Ať chceme, nebo ne, v koupelně trávíme spoustu času, a měli bychom proto usilovat o její praktické řešení a příjemnou atmosféru. Pokud váš příbytek hyzdí staré bytové jádro, s rekonstrukcí zbytečně nečekejte. Čím dříve se do ní pustíte, tím lépe pro vás. A protože nejde o jednoduchou záležitost, jistě vám přijde vhod pár rad. Následující tipy nám poskytli odborníci ze stavební firmy ARCHEUS CB, která realizuje veškeré stavební práce a staví rodinné domy na klíč v Českých Budějovicích a okolí.

Zrádná a nebezpečná elektřina

I velmi zkušený kutil, který zvládne téměř celou rekonstrukci svépomocí, se pravděpodobně neobejde bez pomoci odborníka – elektrikáře. Rozvody podléhají určitým bezpečnostním normám a úspora řádově v tisících rozhodně nestojí za jakýkoliv hazard. Bez patřičné odbornosti byste nad spoluprací s profesionálem neměli váhat ani minutu.

Měníte vanu za sprchový kout?

Výměna staré vany za prostorově úspornější sprchový kout, případně vanu jiného tvaru, patří k nejčastějším úpravám. Odborníci na rekonstrukce bytových jader v Českých Budějovicích upozorňují, že je bezpodmínečně nutné zohlednit napojení na stávající odpady. Poměrně často se stává, že realizátor až v průběhu rekonstrukce vyhodnotí montáž jako neproveditelnou. Proto je důležité uvažovat koncepčně a zamyslet se i nad zdánlivě nepodstatnými detaily. Jednotlivé práce na sebe musí navazovat a i menší problém může vážně narušit celkový průběh úprav.

Nepodceňujte kvalitu odvětrávání

Nedílnou součástí rekonstrukce bytového jádra by mělo být sofistikované řešení odvětrávání. Nezapomeňte, že právě koupelna je místem s nežádoucími projevy kondenzace, a proto je důležité zajistit dostatečnou cirkulaci vzduchu. Samozřejmostí by mělo být také použití odpovídajících materiálů – tedy těch, které jsou určeny do vlhkých prostorů. Pokud máte pocit, že rekonstrukci bytového jádra svépomocí nezvládnete, raději se do ní nepouštějte a nechte to na profesionálech. Odborníci na stavební práce z Českých Budějovic vám ušetří čas i starosti. Reference a kontaktní údaje najdete na archeus.eu.

Publikováno: 14. 02. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam