Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Zlobí vás zrak?

Zrak považuje většina z nás za vůbec nejdůležitější smysl. O to více ale zanedbáváme jakoukoliv prevenci před vadami zraku a oči si značně namáháme. Mnoho lidí však zhoršenému zraku neujde ani v případě, že pravidelně konzumují doplňky stravy, které jsou vhodné pro zlepšení zraku. Je to zkrátka v genech. Pokud se vaši rodičové či prarodiče s krátkozrakostí či dalekozrakostí, s největší pravděpodobností budete muset brýle nosit i vy. Tedy máte na výběr, pokud brýle z nějakého důvodu nechcete, můžete zvolit kontaktní čočky.

 

Dioptrické brýle jsou v dnešní době módní záležitostí, ale mnoho lidí si s nimi připadá jako „za sklem“. Pokud je to i váš případ, můžete si místo brýlí pořídit kontaktní čočky. Nemusíte mít strach, dnešní kontaktní čočky jsou ještě šetrnější, než ty, které se vyráběly před několika lety. Lidé s citlivějšíma očima snášejí moderní kontaktní čočky mnohem lépe a nepociťují řezání a tlak.

 

Pokud se rozhodnete pro kontaktní čočky, připravte se na to, že se vám může paradoxně mírně zhoršit zrak. Kontaktní čočky se vždy kupují o něco málo silnější, než brýle a oči se po čase čočkám přizpůsobí. Může se jednat o zhoršení v rámci půl až jedné dioptrie, ale pokud vám váš oční lékař řekl, že se vám zrak nikdy sám zcela nespraví, neváhejte a čočky si pořiďte.

 

Aplikace čoček je velmi snadná a brzy se ji naučíte zvládat za pár sekund. Obrovským hitem jsou barevné kontaktní čočky, které jsou stejně dostupné, jako běžné bezbarvé čočky. Pokud sháníte kontaktní čočky levně, podívejte se po nich na internetu. V průběhu roku můžete narazit na velké slevy a ušetřit tak až několik set korun. Vhodným místem pro nákup kontaktních čoček je e-shop cockovnik.cz. Seženete zde vysoce kvalitní kontaktní čočky za velmi pěknou cenu.

 

Ať už máte jedno či pět dioptrií, s čočkami se vám bude existovat mnohem lépe. Kontaktní čočky jsou vhodné nejen pro osoby, které špatně snášejí pocit brýlí, ale také pro sportovce a lidi, kteří nemohou nosit brýle kvůli zaměstnání.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *