Jak zhubnout břicho a získat postavu, o jaké už dlouho sníte? Pouze diety a odhodlání stačit nemohou – zvolte komplexní přístup!

Jak zhubnout břicho a získat postavu, o jaké už dlouho sníte? Pouze diety a odhodlání stačit nemohou – zvolte komplexní přístup!

Den za dnem se trápíte ve snaze přijít na to, jak zhubnout břicho? Toužíte po postavě, za kterou byste se nemuseli stydět, ale jsou to právě tyto tělesné partie, které vám to nejvíce kazí? A přestože jste už vyzkoušeli nejrůznější diety, výsledek byl vždy spíše zanedbatelný a navíc jen krátkodobý? Rozhodně „neházejte flintu do žita“! Ačkoliv jsou výchozí podmínky každého člověka jiné, zhubnout může téměř každý. Břicho, stehna, prsa nebo boky, vše můžete dostat opět do normálu. Ovšem pouze tehdy, pokud vám dojde, že korekce váhy vyžaduje nejen dostatek odhodlání, ale také něco, co lze označit jako komplexní přístup. Že nemáte nejmenší tušení, o čem je tu řeč? Nevadí. Za pár okamžiků budete mít jasno. Čtěte a uvidíte!

Jak zhubnout břicho? Otázka za 100 bodů!

Ploché a pevné břicho. Kdo by o něj nestál? Muži, ženy, mladí i staří. Od nikoho se asi nedozvíte, že mu na těchto partiích vůbec nesejde. Aby také ne. Člověk s velkým břichem zpravidla nepůsobí dvakrát přitažlivým dojmem. Že chceme vypadat dobře, to je ostatně motivace většiny z nás, kdo se pokoušíme zhubnout. Důvody, které vás k hubnutí nakonec přimějí, však mohou být rozmanité. A s přibývajícím věkem jsou obvykle spíše zdravotního charakteru, protože to, zda jste třeba v šedesáti letech sexy nebo ne, už nemá zdaleka takový význam, jako dobré zdraví. A výrazná nadváha má na tento aspekt lidského života veskrze negativní vliv. Ať už se ale břicha hodláte zbavit proto, abyste vypadali lépe, nebo hodláte pár kilogramů shodit, abyste byli fit, musíte najít správnou odpověď na tu nejdůležitější otázku. A ta nezní jinak, než takto: Jaký mám zvolit přístup?

Výsledky přinese jen komplexní přístup!

Zkoušíte dietu za dietou a výsledek nikde? Zastavte se a přemýšlejte! Trvalé korekce váhy přece nelze dosáhnout výhradně tím, že omezíte příjem kalorií. Pouze omezením příjmu potravy se kýženého výsledku zpravidla nedoberete. Chce to zvolit poněkud komplexnější přístup. Potřebujete zhubnout? Než se třeba i z obav o své zdraví rozhodnete pro nějaké radikální řešení, například pro zmenšení žaludku, uvědomte si, že existují i mnohem šetrnější a hlavně přirozenější cesty, jak se zbavit velkého břicha, přetékajících boků nebo dvojité brady. Základní kroky by měly vypadat zhruba takto:
  • Rozumně se stravujte – a to po menších porcích, ovšem častěji a pravidelně. Zrychlíte tím totiž svůj metabolismus, což je mimořádně důležité! Nezapomeňte také omezit konzumaci tzv. trans tuků a vynechat alkohol!
  • Pravidelně se hýbejte – a nebojte se vyzkoušet v podstatě jakýkoliv sport, který zvládnete. Nepodceňujte význam svižné chůze! Ke cvikům, které vám pomohou konkrétně s břichem, se ještě dostaneme
  • Vydatně spěte – protože ničím nerušený odpočinek je pro optimální fungování organismu a tedy i pro udržení optimální váhy velice důležitý
  • Vyhýbejte se stresu – který, obzvláště je-li dlouhodobý, doslova devastuje celé tělo. Když budou vaše nervy neustále “na pochodu“, hubnout budete jen obtížně

Břišní tuk je váš nepřítel!

Možná víte, že tuk, který se usadí v oblasti břicha, je pro organismus obzvláště nebezpečný. Když zmizí, prospějete své postavě, ale především významně snížíte riziko celé řady onemocnění. Předejít chorobám srdce, některým typům rakoviny nebo cukrovce druhého typu přitom můžete už tím, že budete alespoň pár desítek minut týdně cvičit. Jako součást hubnoucího procesu je pravidelné cvičení nesmírně důležité. Zhubněte a budete zdravější! A co je velmi efektivní, pokud jde o břicho? Zkuste tyto cviky:
  • Sklapovačky
  • Sedy-lehy
  • Cvičení na veslovacím stroji
  • „Horolezec“ – přitahování kolen k hrudníku
  • „Most“ – zvedání pánve

Hodnotná strava a pitný režim

Zhubnout v oblasti břicha a samozřejmě nejen tam, je jistě možné a z mnoha důvodů i žádoucí. Kromě zmíněného cvičení a pravidelného životního rytmu vám s tím pomůže také hodnotná strava složená zejména z kvalitního masa (ryby, drůbež, hovězí) a dalších bílkovin (semínka, ořechy). Měl by v ní být také dostatek vlákniny (zelenina, luštěniny). Ovoce si dopřejte pouze před polednem a jezte ho jen málo. Má v sobě totiž značné množství cukru, byť přírodního. Omezte sůl, slazené nápoje a jak už jsme řekli, vyřaďte trans tuky a alkohol. A nepodceňujte význam pitného režimu! Obyčejnou vodou rozhodně nic nepokazíte! A nezapomeňte, že jedno bez druhého obvykle nefunguje! Proto správně jezte, pravidelně se hýbejte a nikoho nenechte, aby vás okrádal o vydatný spánek! Už víte, proč se vám zatím nedaří? Může za to stres, málo pohybu nebo snad ještě něco jiného?

Publikováno: 22. 12. 2022

Kategorie: Sport

Autor: Adam