Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Děti

České dřevěné hračky jako letošní hit Vánoc? 3 důvody, proč jsou tak populární

Nejkrásnější svátky v roce zanedlouho zaklepou na dveře a opět si budeme užívat rodinné pohody plné nezapomenutelných zážitků a kouzelných chvilek. Pro děti znamenají Vánoce především nové dárečky, na které se pochopitelně těší mnohem více než na štědrovečerní večeři. A protože nepochybujeme o tom, že pro své ratolesti chcete to nejlepší, prozradíme vám, proč nepřehlížet dřevěné hračky.

1. Dřevo je kvalitní a trvanlivé

V dnešní době je kladen zvýšený důraz na kvalitu výrobků. Životní prostředí dostávalo v minulých dekádách pořádně zabrat, a měli bychom se proto zaměřit na materiály s dlouhou životností. Můžete namítnout, že plasty vydrží stovky let – skutečně je to tak, ale kvalitní dřevěná hračka obvykle vydrží mnohem déle. Neohne se ani nezlomí, dětem vydrží třeba i celé dětství. A jednoho dne se k ní možná dostanou i jejich děti.

2. Krása přírodního materiálu

Na dřevěné hračky je radost pohledět. Někdo dokonce tvrdí, že mají duši. Jejich osobitý design lahodí oku, a ještě příjemnější pocity se dostaví, když si je vezmeme do ruky. Dřevo, jakožto přírodní materiál, je zdravotně nezávadné, a navíc recyklovatelné.

3. Bohatá nabídka motivů

Dřevo je velmi variabilní a dá se z něj vyrobit prakticky cokoliv. Mezi nejoblíbenější hračky patří dřevěná zvířátka, které jsou k dostání jako přívěsky na klíče a magnetky na lednici. Hezkým dárkem však mohou být také dřevěné figurky. Nabídka je bohatá – stačí si vybrat podle vkusu a přání dítěte.

Dřevěné hračky z české produkce

Hračky, které se k nám dostaly z druhého koutu světa, mají ohromnou uhlíkovou stopu. Pokud vám skutečně záleží na ochraně přírody, budou se vám zamlouvat české dřevěné hračky Toywood. Vyrábí se již od roku 1991 a v průběhu let se dostaly do desítek tisíc domácností, a dokonce si zahrály v počátečních dílech populárního seriálu Ulice. Pokochat se jimi můžete na Toywood.cz.

1 komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 • Děti v základní škole často vyrábějí různé výrobky.
  Zkusila jsem jim nabídnout díly dřevěných hraček z Toywood.
  Sedly si ke krabici, vybíraly a vybíraly. Každý si našel tu svoji hlavičku a tělo. Pak už bylo ticho, nastalo sestavování, slepování, navzájem se radily, půjčovaly si díly a vyměňovaly zkušenosti.
  Pak někdo navrhl, že s hotovými hračkami si zahrajeme divadlo. Tvořivost podpořil přírodní materiál,
  krásné barvy a hezké obličeje postaviček. Fantazie se rozvíjela a tento proces byl pro mne krásnou zkušeností. Ano, děti mají rády dřevěné hračky.
  Doporučuji vybrat dětem pod stromeček několik figurek z Toywood a prožít s nimi aktivní Vánoce.