České dřevěné hračky jako letošní hit Vánoc? 3 důvody, proč jsou tak populární

České dřevěné hračky jako letošní hit Vánoc? 3 důvody, proč jsou tak populární

Nejkrásnější svátky v roce zanedlouho zaklepou na dveře a opět si budeme užívat rodinné pohody plné nezapomenutelných zážitků a kouzelných chvilek. Pro děti znamenají Vánoce především nové dárečky, na které se pochopitelně těší mnohem více než na štědrovečerní večeři. A protože nepochybujeme o tom, že pro své ratolesti chcete to nejlepší, prozradíme vám, proč nepřehlížet dřevěné hračky.

1. Dřevo je kvalitní a trvanlivé

V dnešní době je kladen zvýšený důraz na kvalitu výrobků. Životní prostředí dostávalo v minulých dekádách pořádně zabrat, a měli bychom se proto zaměřit na materiály s dlouhou životností. Můžete namítnout, že plasty vydrží stovky let – skutečně je to tak, ale kvalitní dřevěná hračka obvykle vydrží mnohem déle. Neohne se ani nezlomí, dětem vydrží třeba i celé dětství. A jednoho dne se k ní možná dostanou i jejich děti.

2. Krása přírodního materiálu

Na dřevěné hračky je radost pohledět. Někdo dokonce tvrdí, že mají duši. Jejich osobitý design lahodí oku, a ještě příjemnější pocity se dostaví, když si je vezmeme do ruky. Dřevo, jakožto přírodní materiál, je zdravotně nezávadné, a navíc recyklovatelné.

3. Bohatá nabídka motivů

Dřevo je velmi variabilní a dá se z něj vyrobit prakticky cokoliv. Mezi nejoblíbenější hračky patří dřevěná zvířátka, které jsou k dostání jako přívěsky na klíče a magnetky na lednici. Hezkým dárkem však mohou být také dřevěné figurky. Nabídka je bohatá – stačí si vybrat podle vkusu a přání dítěte.

Dřevěné hračky z české produkce

Hračky, které se k nám dostaly z druhého koutu světa, mají ohromnou uhlíkovou stopu. Pokud vám skutečně záleží na ochraně přírody, budou se vám zamlouvat české dřevěné hračky Toywood. Vyrábí se již od roku 1991 a v průběhu let se dostaly do desítek tisíc domácností, a dokonce si zahrály v počátečních dílech populárního seriálu Ulice. Pokochat se jimi můžete na Toywood.cz.

Publikováno: 15. 11. 2021

Kategorie: Děti

Autor: Adam