Dejte své garáži dárek k vánocům a nadělte ji zbrusu nová vrata

Dejte své garáži dárek k vánocům a nadělte ji zbrusu nová vrata

Pohráváte si s myšlenkou, že pošlete stará garážová vrata do věčných lovišť a pořídíte si zbrusu nový systém, který bude nejen praktičtější, ale zároveň dodá garáž punc exkluzivity? Není proč váhat, garážová vrata zažívají boom a jejich cena jde rapidně dolů. Přesto se vyplácí pohlížet na nákup garážových vrat jako na dlouhodobou investici a vsadit na známé výrobce, jako jsou HORMAN, LOMAX a MINIROL. Na vás pak bude zvolit typ a designové provedení.

Sekce a lamely

Moderní garážová vrata jsou k dostání v sekční a rolovací variantě. Zatímco vrata vyrobená ze sekcí fungují na principu torzních pružin, díky kterým zajíždějí ve vodících kolejnicích pod strop, lamely rolovacích vrat jsou zavěšené na konzoly nebo se rolují do schránky.

Obojí jsou k dostání v širokém spektru variant a můžete si vybrat nejen baru z palety RAL, ale i dekory v imitaci dřeva. Samozřejmostí je volba různých prolisů a dvou typů lamel (válcované, které jsou vyplněné izolační polyuretanovou pěnou a extrudované). Výsledkem tak mohou být originální vrata, která změní tvář celého objektu.

Ušetřete za teplo a zabezpečte garáž

Jak sekční, tak rolovací vrata se chlubí perfektními izolačními vlastnostmi, díky kterým bude z garáže unikat mnohem méně tepla. Vysoká pevnost systémů zase zaručuje bezpečnost proti vloupání.

Vrata lze otevírat manuálně (rolovací pomocí kliky, sekční pružinovým ovládáním) nebo je opatřit motorem a rozhýbat stiskem jediného tlačítka na ovladači. Díky kódovému zámku, čipu či čtečkou otisků prstu se do garáže nedostane nikdo nepovolaný.

Další důležité informace o garážových vratech najdete na webu rolety-vrata-zaluzie.cz, kde můžete zavítat i v případě, že se poohlížíte po některém ze stínících systémů, jako jsou předokenní rolety, markýzy a žaluzie.

Publikováno: 13. 12. 2012

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: garážová vrata | rolovací vrata | sekční vrata