Cestování s GPS navigací je snadné a zábavné

Cestování s GPS navigací je snadné a zábavné

Není to tak dávno, kdy si cestovatelé vystačili s tištěnou mapou a drželi se lidového pořekadla „líná huba, hole neštěstí“. Dnes si nedokážeme představit cestování bez GPS navigace. Ostatně proč se malé „krabičky“ stranit, když toho tolik umí…

Proč si pořídit GPS navigaci?

GPS navigace nachází uplatnění v automobilech, ale také při pěší turistice a cykloturistice. Zařízení dokáže vyhledat tu nejvýhodnější cestu, a to s ohledem na co nejkratší vzdálenost nebo rychlost zdolání dané trasy. A to je teprve začátek, protože moderní software umí mnohem více věcí. Například vyhledat Points of Interest neboli POI. Hezky česky zajímavá místa, což v praxi míní nemocnice, čerpací stanice, lékárny, parkoviště, úřady apod. Zároveň umožňují přehrávání zvukových formátů (mp3, wma), fungují jako handsfree a další přístroje. Moderní GPS navigace je v podstatě multimediální nástroj. Do některých přístrojů vybavených funkcí LIVE lze umístit i SIM karta, prostřednictvím které pak zařízení komunikuje s GSM sítí a připojuje se na specializované servery. Pro uživatele to znamená přesnější informace o počasí, umístění policejních radarů a dalších aspektech pohodlnějšího cestování.

Sháníte GPS aplikaci do mobilu? Vsaďte na Sygic!

V posledních letech jsou stále populárnější tzv. navigation app, tedy aplikace pro mobilní zařízení. Kdo by to byl řekl, že nejstahovanější software pochází od našich východních sousedů. Navigace Sygic se používá od doby, kdy se na trhu objevila Nokia E90. Stala se nekorunovanou královnou navigací a to samé se stalo po příchodu na platformu Android. Sygic jsme nezmínili náhodou. Počet uživatelů chytrých telefonů roste raketovou rychlostí a většina používá zařízení s operačním systémem Android. Slovenská GPS navigace funguje i offline a můžete si ji stáhnout zdarma, byť s omezenými funkcemi. O tom, že jde o software nejvyšší úrovně, nemůže být pochyb. Aplikace mimo jiné obsahuje populární funkci head up display pro promítání na čelní sklo vozidla… Tohle se slovenský vývojářům opravdu povedlo!

Publikováno: 29. 03. 2016

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: gps navigace aplikace | sygic aplikace