Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Oči v době koronavirové – na co si dávat pozor?

Koronavirová pandemie podstatně zasáhla do našich životů. Museli jsme změnit mnohé návyky, zahalit tvář do roušek, vybavit se dezinfekcí. Nemalé starosti přibyly také nositelům brýlí. Vypořádat se totiž museli nejen s otravným zamlžováním skel, ale i s dalšími novými povinnostmi.

Udržujte brýle v čistotě

Lékaři a odborníci se shodují na tom, že sliznice očí hraje důležitou roli při šíření koronaviru. V této souvislosti se často může objevit zánět spojivek, který se projeví zaníceným červeným okem. Skla dioptrických brýlí mohou sloužit jako taková bariéra, která vás částečně ochrání před nebezpečnou nákazou. To sice může na jednu stranu působit jako výhoda, na tu druhou je však třeba si uvědomit, že nebezpečné kapénky ulpí na nich. A podle vědeckých výzkumů na nich vydrží poměrně dlouho, klidně až tři dny. Proto, nechcete-li ohrozit své zdraví, pravidelně je dezinfikujte a udržujte v čistotě.

I sluneční brýle si zaslouží péči

Pečovat nezapomínejte ani o sluneční brýle. Také ony si zaslouží hned po návratu domů omýt vlažnou vodou a mýdlem nebo pár kapkami jemného saponátu. Vyhněte se dezinfekčním prostředkům s alkoholem i agresivním přípravkům, které by brýle mohly nenávratně poškodit. Dobrou volbou nebudou ani saponáty, které obsahují balzám nebo silikony, protože na brýlových čočkách zanechají velice těžko odstranitelný film. Pořídit si můžete ale speciální spreje, které pomáhají nejen s čištěním, ale zabraňují i nepříjemnému mlžení skel při nošení roušek.

Nesahejte si do očí

Snažte se minimalizovat sahání rukama do očí, nemněte je, ani netřete. S každým dotekem totiž významně vzrůstá riziko infekce, a to nejen pokud jde o koronavirus, ale i o další nemoci. Pokud vás oči nepříjemně pálí nebo řežou, pak vyrazte do optiky či lékárny pro oční kapky bez konzervantů, které jim rychle uleví. Slzí-li vám oči, pak je usušte jednorázovým papírovým kapesníkem, který hned po použití vyhoďte. Slzy jsou totiž velmi infekční a rizikové. Tak udržujte svůj zrak v bezpečí!

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *