Jarní smoothies – která vašemu tělu prospějí nejvíce?

Jarní smoothies – která vašemu tělu prospějí nejvíce?

S příchodem jara nastává ideální čas na změnu jídelníčku. Po zimě potřebuje trochu odlehčit a doplnit vitamíny, abychom nastartovali náš metabolismus. Obojího lze poměrně snadno docílit prostřednictvím populárních zeleninových a ovocných smoothies. Která byste si měli na jaře připravit?

V hlavních rolích zelenina, ovoce a bylinky

Mezi nejúčinnější detoxikační potraviny patří listová zelenina. Špenát, hlávkové zelí či rukola obsahují velké množství vitaminu E a chlorofylu, které jsou nezbytné k očistě těla. Skvělou volbu představuje také kořenová zelenina, jako je mrkev, celer nebo červená řepa. Vsadit můžete také na ovoce, vedle rozhodně nešlápnete s jablky, která obsahují pektin, jež čistí hlavně játra. Prospějí vám také banány a citrusy, které odvádí z těla škodlivé látky. Potřebujete-li se po zimě zbavit nahromaděných tuků, pak sáhněte po ananasu, který navíc zabraňuje hromadění vody v organismu. Velkým množstvím antioxidantů se pak pyšní lesní plody, tedy borůvky, maliny a ostružiny. Klidně můžete zvolit i ty mražené. Zapomenout nesmíme ani na jarní bylinky v podobě kopřivy, medvědího česneku, máty nebo řeřichy.

Chutné inspirace pro zdraví

Kombinací můžete vymyslet tisíce, záleží jen na vaší chuti a odvaze experimentovat. My vám do začátku přinášíme alespoň pár osvědčených receptů, jimiž se můžete nechat inspirovat. Po někoho možná překvapivě lahodné smoothie vykouzlíte z ne zrovna oblíbeného špenátu. Zkombinujete-li ho s ovocem, zaručujeme vám, že si na této vitaminové a detoxikační bombě pošmáknete. Vsaďte třeba na sladké maliny a banán, přidejte dvě lžíce bílého jogurtu, trochu vody, na závěr posypte chia semínky a zdravá pochoutka je na světě. Podobně můžete postupovat i s mrkví. Lahodný nápoj připravíte, když ji obohatíte o jablko a banán. Přidejte dostatečné množství vody, rozmixujte, přelijte do sklenice, zasypte půl hrstí slunečnicových semínek a podávejte. Banánu použijte méně, protože jeho výrazně sladká chuť by mohla přebít ostatní ingredience. Výroba zdravých a lahodných smoothies není nijak složitá. Stačí si jen vzít k ruce toho správného pomocníka. Trefou do černého bude vysokootáčkový kuchyňský mixér RM-1000 G od společnosti Orava s pěti kusy mixovacích nádob. Disponuje extra silným 1000 W motorem, extra ostrými a odolnými noži a až 20 000 otáčkami za minutu. Tyto parametry ho předurčují k tomu, aby si poradil s každým úkolem. Využijete ho tak nejen k výrobě smoothies, ale i k mixování, mletí kávy, koření, strouhání sýra nebo přípravě dětské výživy. Pochvalovat si budete nejen práci s ním, ale i jeho údržbu. Všechny díly jsou totiž demontovatelné a vhodné pro mytí v myčce. Příprava lahodných pochoutek tak nemůže být snazší!

Publikováno: 04. 03. 2020

Kategorie: Strava

Autor: Adam