Vyberte si plavky, které se hodí pro váš typ postavy

Vyberte si plavky, které se hodí pro váš typ postavy

Co na tom, že se léto chýlí ke konci a počasí v českých luzích a hájích koupání příliš nepřeje. Plavky budete potřebovat po celý rok, ať už vás nohy zavedou na krytý bazén nebo exotickou dovolenou v průběhu zimy. Pokud jste již nějaký ten pátek plavky nevybírala a netušíte, jaký střih padne vaší postavě, inspirujte se tímto manuálem. Prozradíme vám jak vybrat dámské plavky podle typu postavy a navrch přihodíme tipy na letošní trendy. Na pláži nebo v aquaparku – určitě zazáříte!

Postava typu TROJÚHELNÍK

Pro ženy s postavou typu „trojúhelník“ (užší ramena a široké boky) jsou vhodné plavky, které kombinují nápaditý vršek (trendy jsou květinové vzory i retro puntíky) a nenápadný (jednobarevný) spodek.

Postava typu OBRÁCENÝ TROJÚHELNÍK

Na druhé straně barikády stojí ženy s postavou „obráceného trojúhelníku“. Ty řeší opačný problém, tedy úzký pas a široká ramena. Patříte-li do této sorty, sáhněte po méně nápadném horním dílu a pestrobarevném či ještě lépe vrstveném spodku. Žádoucí efekt mohou přinést i bokové plavky.

Postava typu JABLKO

Některé dámy mají poněkud širší hrudník, větší bříško a naopak téměř neviditelný pas a užší ramena a boky. Jde o postavu typu „jablko“ a jak správně tušíte, plavky musí odvést pozornost od výraznějších partií. To hravě zvládnou dvoudílné tankiny i jednodílné monokiny. Správnou volbou může být i pestrobarevná plážová sukýnka. A co ženy, jejichž atletická postava nemá výraznější křivky? Neznatelný přechod mezi boky a pasem lze zvýraznit vykrojenějšími bikinami nebo bokovými kalhotkami se zavazováním. Dekolt vylepšíte vyztuženými košíčky.

Postavy typu PŘESÝPACÍ HODINY

Na závěr jsme si nechali skupinku nejšťastnějších žen, jejichž postava připomíná přesýpací hodiny. Pas je užší, ramena a boky jsou stejně široké – poznáváte se? V tom případě vsaďte na plavky s trojúhelníčkovým vrškem a doplňte ho nápaditými kalhotkami. Populární jsou také plavky s horním dílem „bardot“ a stejně tak i jednodílné plavky bez ramínek. Nyní jíž víte, jak vybrat plavky podle typu postavy. Cílem je zakrýt nedostatky a zvýraznit přednosti, což ostatně platí i o ostatním oblečení. A co se týče trendů pro rok 2018, ty hlavní jsme zmínili výše. Letos „frčí“ pestrobarevné kombinace, nicméně chybu neuděláte ani retro plavkami ve stylu „pin up“. Oblečte se do barev a vzorů, které máte ráda a sluší vám. Spoustu modelů v origináním designovém provedení najdete v e-shopu Different.cz.

Publikováno: 12. 09. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: plavky podle typu postavy | trendy plavky | značkové plavky