Reklama

Stříbrné mince

Stříbrné investiční mince a slitky nakupujte online na AuPortal.cz.

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Děti

Proč by měla ve veřejném prostoru vznikat dětská hřiště?

Dětské hřiště by nemělo chybět v žádném městě a výjimkou by neměly být ani vesnice. Pokud se určitým způsobem podílíte na rozdělování rozpočtu a můžete ovlivnit ostatní, aby souhlasili s vybudováním bezpečného prostoru pro děti – udělejte to. Dětské hřiště má mnohem větší význam, než mu většina lidí přikládá – podílí se na rozvoji osobnosti a zároveň na něj lze pohlížet jako na prevenci před obezitou a šířením kriminality.

Hřiště dětem rozvíjí osobnost

Víte o tom, že děti, které mají dostatek pohybu, se lépe učí? V některých zemích (např. ve Švédsku) se tímto faktem řídí a dopřávají jim možnost pohybu, jak je to jen možné. To samé se týká i těch nejmenších – dětské hřiště dětem umožňuje, aby si zvykly na pravidelný pohyb a vypěstovaly si kladný vztah ke sportování. V době, kdy většina dítek tráví spoustu času před televizí a u tabletů či mobilních telefonů, je něco pohyb k nezaplacení.

Tip: Jak vypadá moderní a bezpečná dětské hřiště? Dobrou volbou jsou například dětská hřiště Berliner Seilfabrik.

Hraní na hřišti k lepšímu zdraví

Nedostatek pohybu úzce souvisí s obezitou, která se týká stále větší skupiny dětí. V kombinaci se sedavým životním stylem se mohou velmi brzy dostavit vážné zdravotní komplikace. Děti přitom skluzavky, prolézačky, houpačky a další atrakce milují a rády na nich tráví spoustu času. Spalují energii zábavnou formou a dostávají se do lepší kondice. Ve srovnání s náklady na léčbu nemocí v důsledku obezity je cena dětského hřiště zanedbatelná. Proto by ho měl městský mobiliář zahrnovat již ve standardu.

Díky hřišti se sníží kriminalita

Budoucnost mohou ovlivnit i zdánlivě zanedbatelné věci. Například nuda, která je často důvodem k tomu, aby se dítě vydalo nesprávnou cestou. Pokud je však dětem poskytnut smysluplný veřejný prostor, ve kterém se mohou ve svém volnu vyřádit, riziko přilnutí k pochybné partě výrazně klesá.

V praxi má dětské hřiště ještě mnohem větší význam a může být zdrojem radosti a zábavy pro celou rodinu. Společně strávený čas vede k utužení vzájemných vztahů a spokojenějšímu životu. I proto se do něj vyplatí investovat.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *