Posilování je dřina, ale vyplatí se setrvat

Posilování je dřina, ale vyplatí se setrvat

Rozhodli jste se, že si dáte pořádně do těla a shodíte přebytečné kilogramy, které vám zůstaly po vánočních svátcích? Nechcete-li, aby vaše plány přišly vniveč, vydejte se do nejbližší posilovny. Cvičit se sice dá i doma, ale málokdo se k přiměje k pravidelnému tréninku. Ve společnosti borců, kteří svalovou hmotu už nějaký ten pátek nabírají, vám půjde posilování pěkně od ruky. A dost možná i od nohy. Pro ty z vás, kteří ještě nikdy práh fitness centra nepřekročili, jsme připravili pár užitečných tipů, které vám mohou proces hubnutí a získávání kondičky výrazně urychlit. Tady je máte.

Začínáte s posilováním?

Posilování není jednorázová záležitost a to si je třeba uvědomit hned na začátku. Pokud si myslíte, že se začnete během několika týdnů podobat Arnoldu Schwarzennegrovi v dobách, kdy získal titul Mr.Olympia, raději do posilovny ani nechoďte. Mějte na paměti, že budování svalové hmoty je prakticky nekonečný proces a první výsledky se dostaví minimálně po několika měsících. Dalším předpokladem pro růst svalů je dodržování jídelníčku. Bude-li vaše tělo přijímat dostatek látek, které opravdu potřebuje, podaří se vám dostat do formy (a udržet si ji) mnohem rychleji. Samozřejmostí by měl být dostatek odpočinku, během kterého dochází k regeneraci a růstu svalových vláken. Šílenci, kteří své tělo nenechají odpočinout, velmi rychle skončí. Samozřejmě bez viditelných výsledků. Sestavte si cvičební plán, podle kterého budete cvičit a nezapomeňte si průběžně dopisovat, zda se vám (ne)podařilo dosáhnout limitů, které jste si předem stanovili. Buďte k sobě tvrdí, ale zároveň nečekejte zázraky. Alespoň ne hned. Jestliže si se skladbou cviků, počtem opakování a sérií nevíte rady, zeptejte se zkušených trenérů. Rádi vám poradí a upozorní vás na veškeré nedostatky i během samotného posilování.

Jak je to se steroidy?

Zpočátku jsou výsledky takřka neviditelné a pokrok téměř nulový, což přiměje mnoho lidí k tomu, aby sáhli po všelijakých látkách (často i zakázaných). Chcete-li si odrovnat organismus a proměnit se v Incredible Hulka, jděte do toho. V opačném případě vytrvejte, však ony se ty výsledky nakonec dostaví! Byla by ovšem škoda zaměňovat steroidy s kvalitními suplementy, které napomáhají k rychlejšímu růstu a regeneraci a dodávají tělu látky, kterých se mu ze stravy dostává jen poskrovnu. Skvělým příkladem jsou proteiny – ty vám mohou skutečně pomoci. Vsaďte však na prověřené výrobce a neexperimentuje s výrobky pochybného původu. Kvalitní produkty najdete i ve vyhlášeném e-shopu se suplementy pepasport.cz.

Publikováno: 04. 02. 2013

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: cvičení | posilování | posilovna | rady do posilovny | suplementy | tipy pro posilování