Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Posilování je dřina, ale vyplatí se setrvat

Rozhodli jste se, že si dáte pořádně do těla a shodíte přebytečné kilogramy, které vám zůstaly po vánočních svátcích? Nechcete-li, aby vaše plány přišly vniveč, vydejte se do nejbližší posilovny. Cvičit se sice dá i doma, ale málokdo se k přiměje k pravidelnému tréninku. Ve společnosti borců, kteří svalovou hmotu už nějaký ten pátek nabírají, vám půjde posilování pěkně od ruky. A dost možná i od nohy. Pro ty z vás, kteří ještě nikdy práh fitness centra nepřekročili, jsme připravili pár užitečných tipů, které vám mohou proces hubnutí a získávání kondičky výrazně urychlit. Tady je máte.

Začínáte s posilováním?

Posilování není jednorázová záležitost a to si je třeba uvědomit hned na začátku. Pokud si myslíte, že se začnete během několika týdnů podobat Arnoldu Schwarzennegrovi v dobách, kdy získal titul Mr.Olympia, raději do posilovny ani nechoďte. Mějte na paměti, že budování svalové hmoty je prakticky nekonečný proces a první výsledky se dostaví minimálně po několika měsících.

Dalším předpokladem pro růst svalů je dodržování jídelníčku. Bude-li vaše tělo přijímat dostatek látek, které opravdu potřebuje, podaří se vám dostat do formy (a udržet si ji) mnohem rychleji. Samozřejmostí by měl být dostatek odpočinku, během kterého dochází k regeneraci a růstu svalových vláken. Šílenci, kteří své tělo nenechají odpočinout, velmi rychle skončí. Samozřejmě bez viditelných výsledků.

Sestavte si cvičební plán, podle kterého budete cvičit a nezapomeňte si průběžně dopisovat, zda se vám (ne)podařilo dosáhnout limitů, které jste si předem stanovili. Buďte k sobě tvrdí, ale zároveň nečekejte zázraky. Alespoň ne hned. Jestliže si se skladbou cviků, počtem opakování a sérií nevíte rady, zeptejte se zkušených trenérů. Rádi vám poradí a upozorní vás na veškeré nedostatky i během samotného posilování.

Jak je to se steroidy?

Zpočátku jsou výsledky takřka neviditelné a pokrok téměř nulový, což přiměje mnoho lidí k tomu, aby sáhli po všelijakých látkách (často i zakázaných). Chcete-li si odrovnat organismus a proměnit se v Incredible Hulka, jděte do toho. V opačném případě vytrvejte, však ony se ty výsledky nakonec dostaví!

Byla by ovšem škoda zaměňovat steroidy s kvalitními suplementy, které napomáhají k rychlejšímu růstu a regeneraci a dodávají tělu látky, kterých se mu ze stravy dostává jen poskrovnu. Skvělým příkladem jsou proteiny – ty vám mohou skutečně pomoci. Vsaďte však na prověřené výrobce a neexperimentuje s výrobky pochybného původu. Kvalitní produkty najdete i ve vyhlášeném e-shopu se suplementy pepasport.cz.