Chcete vědět, jaké bude počasí?

Chcete vědět, jaké bude počasí?

Předpověď počasí je pro nás velmi důležitá a dokáže nám ulehčit život. Dokáže nám pomoci s plánováním výletů, balením oblečení i třeba upozornit na možné komplikace na silnici. V médiích se ale často pletou a tak je výhodné mít meteostanici i doma.

Panenka a panáček

Dnes jsou domácí meteorologické stanice velmi moderní a plné technologií, v dřívějších dobách jejich funkci zastával malý domeček, který visel snad u každého domu. Podle počasí byla venku z domečku buď panenka nebo panáček. Patří však už spíše k nostalgickým vzpomínkám, protože o teplotě nebo prognóze počasí nám toho moc neřekli. U domů místo domečků vídáme jen malé krabičky, které ukrývají bezdrátové senzory. Ty jsou napojené na domácí meteostanici a poskytují nám tak mnoho informací.

Nejen teploměr

To, kolik stupňů je venku nám prozradí teploměr. Zda je zataženo, prší nebo svítí sluníčko umíme určit při pohledu z okna. Na definici vlhkosti potřebujeme vlhkoměr, pro čas a budík zase hodiny. Meteorologická stanice Orava na displeji zobrazí nejen aktuální teplotu venku i uvnitř, ale také datum, čas, budík a symboly předpovědi počasí. Jedním pohledem tak máte k dispozici všechny potřebné informace. Můžete si zvolit intenzitu podsvícení displeje i si vybrat, zda se čas bude zobrazovat ve 12 nebo 24 hodinovém formátu. Nejen zahrádkáři pak určitě ocení možnost se podívat na maximální a minimální teploty v uplynulých hodinách. Podle ikon prognózy počasí snadno předpovíte, jaké počasí vás čeká a můžete si podle toho naplánovat svůj den. Domácí meteostanice zaberou jen minimum místa, jsou přenosné a dají vám rychlý přehled o počasí, jeho prognóze i o tom, kolik je hodin. Místo mnoha různých měřících přístrojů vám tak stačí jen jeden s přehledným displejem.

Publikováno: 11. 01. 2020

Kategorie: Skvělé tipy

Autor: Adam