Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Bydlení

Záclony a závěsy podle materiálu

Vyznáte se v materiálech závěsů a záclon? Pokud ne, trošku vás do nich zasvětíme.

Záclony a závěsy, stejně jako bytový textil obecně, tedy kusové koberce a ložní povlečení, jsou nedílnou součástí interiéru. Jejich role je jak funkční, tak estetická. Záclony z funkčního hlediska zabraňují zvídavým pohledům kolemjdoucích a z toho estetického navozují v interiéru domáckou atmosféru a zútulňují jej. Závěsy pak prostory především zatemňují a v závislosti na zvoleném materiálu, vzoru a barvách se podílejí na celkovém dojmu z interiéru jako takového.

Organza a voál

Záclony se vyrábějí buď z přírodních, nebo umělých materiálů. Na pohled je bohužel těžké je od sebe rozeznat. Z průsvitných materiálů jmenujme především žakár, mušelín, voál a organzu. Majitelé moderních interiérů často volí luxusní organzu vynikající svým leskem a jemnými vypalovanými vzory. Je sice dražší (za m² zaplatíte zhruba 300 Kč), ale na oknech se skvěle vyjímá. Levnější variantou organzy pak je voál. O něco hrubší, ale také odolnější a s delší životností.

Batistované a crashované

Méně průsvitné jsou batistované záclony s typickou plátnovou vazbou. Přitom se vyrábějí z polyesteru. Velmi dobře se ale na oknech vyjímají hotové záclony crashované, pro něž je zase typický „zmačkaný“ efekt. V každém případě se nemusí žehlit.

Stoprocentní polyester, polypropylen a bavlna

Co se závěsů týče, zde se spolu s barvou a vzorem zaměřte především na stupeň zatemnění, jehož v interiéru chcete docílit. Stoprocentní zatemnění poskytují záclony zatemňovací neboli blackout. Zvolíte-li navíc třívrstvý materiál, zastoupí vám závěsy i funkci zvukového izolantu. Takové závěsy jsou ideální pro místnosti směřující na rušné ulice.

Poloprůhledné, lesklé a matné

Netoužíte-li po maximálním zatemnění, můžete zvolit závěsy poloprůhledně. S vysokým leskem či matné. Co se samotných materiálů týče, z těch neprůhledných jmenujme stoprocentní polyester, polypropylen, bavlnu i len. Látka také může být kombinovaná.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *