Zaručeně zdravá zábava pro děti? Postavte jim na zahradě hřiště!

Zaručeně zdravá zábava pro děti? Postavte jim na zahradě hřiště!

Zabavit malé dítě je mnohdy umění. A vymyslet zábavu, která je zároveň prospěšná duševnímu i psychickému zdraví, je úkolem hodným mistra. Anebo ne? Spousta rodičů v dnešní přetechnizované době zapomíná na pozitivní efekt pravidelného dovádění na dětském hřišti. Pokud máte zahradu, berte to jako výzvu – postavte dětem vlastní herní areál nabitý skvělými atrakcemi. Zahrajte si na designéra, a navrhněte konečnou podobu dle vlastního uvážení.

Dostatek pohybu je základ

Děti dnes tráví většinu volna před obrazovkami mobilů a tabletů. Tímto způsobem mnozí rodiče vyplňují čas i velmi malým dětem, což se zákonitě projeví na vývoji. Podle odborníků současné generaci prcků hrozí mnohem vyšší riziko obezity a zároveň se z hlediska pohybových dovedností nemohou srovnávat s jedinci, kteří mají pohybu dostatek. Z rozsáhlých studií navíc vyplynulo, že pravidelná fyzická aktivita podporuje rozvoj myšlení. Budete-li se řídit heslem „dětská hřiště: zdravá zábava“, dětem určitě prospějete. Moderní dětská hřiště jsou konstruována s ohledem na maximální bezpečnost. Konstrukce jsou prosté ostrých hran a nehrozí zbytečná zranění. Zatímco děti lezou po žebřících, houpou se na houpačkách nebo se věnují jiným aktivitám, rodiče mohou být v naprostém klidu.

Jednotlivé prvky i velké sestavy

Jak jsme zmínili v úvodním odstavci, hlavní slovo máte při realizaci dětského hřiště vy. Přesto se vám mohou hodit praktické tipy na konkrétní herní prvky. Menší děti si obvykle vystačí s pískovištěm a malou klouzačkou či prolézačkou. Pro větší dítka jsou jako stvořené mini-horolezecké stěny, lana a další „náročnější“ atrakce. Spoustu inspirace najdete na Skluzavky.cz – český výrobce nabízí široké spektrum certifikovaných dětských hřišť včetně populárních domečků. Překvapte své děti a vykouzlete jim trvalý úsměv na rtech!

Publikováno: 09. 05. 2019

Kategorie: Děti

Autor: Adam