Chystáte se stavět? Nezapomeňte na moderní lešení a další pomůcky

Chystáte se stavět? Nezapomeňte na moderní lešení a další pomůcky

Pokud jste se rozhodli realizovat svůj stavební záměr a hodláte využít vlastních sil, rozhodně se neobejdete bez mnohých důležitých pomůcek. Klasické stavební přístroje a nástroje pomineme a zaměříme se spíše na pomůcky hodící se pro pomoc při práci ve výškách a pro další důležité činnosti, bez nichž se na stavbě v žádném případě nemůže obejít. Ano, na mysli máme především lešení, bednění a oplocení stavby. Jaké druhy volit a kde si zmiňovaný sortiment pořídit? Čtěte dál, prozradíme vám to.

Lešeňové systémy ve spoustě variací

Když se řekne lešení, mnohým lidem se vybaví rezavé trubky spojené kotvami stejného ražení. Ano, takto to skutečně chodilo a mnozí zedníci se báli na takovouto konstrukci jen vylézt. Není se čemu divit, byla vratká, nestabilní a o nějaké bezpečnosti práci už ani nemluvíme. Moderní klasické i pojízdné lešení se vyznačuje hlavně hliníkovým základem a přítomností spousty bezpečných spojovacích prvků. Jestliže nepotřebujete realizovat kompletně celou fasádu objektu, nebojte se ani využití různých mobilních věží. Expresním způsobem takovou věž poskládáte a opět složíte. Její převoz je díky minimální hmotnosti jednotlivých prvků velmi jednoduchý.

Kompaktní bednění

Výbornou volbu představují také panelové bednicí systémy. Jednotlivé části se do sebe jednoduchým a efektivním způsobem zaklesnou, čímž dají vzniknout pevnému bednění. Celý systém se dokonale hodí především v případech, kdy se jednotlivé stěny vylévají z betonu. Vynikající je bednění i při realizaci stropních konstrukcí.

Ohraničený stavební prostor jako základ

V každém případě se vyplatí zabezpečit stavbu takovým způsobem, aby nikdo cizí nemohl přijít k úrazu. Vynikající volbou je pro toto použití mobilní oplocení. V rámci krátké doby se složí i rozloží. Mnohdy postačí si jej pouze vypůjčit. Učinit tak můžete u společnosti SCASERV a. s. Ta nabízí k zakoupení i vypůjčení veškerý sortiment určený pro stavbu a rekonstrukci.

Publikováno: 24. 09. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam