Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Jak být v létě fit? Dodržování těchto čtyř zásad vám zajistí do plavek bezchybnou figuru!

V létě dříve či později téměř u každého nastává období mánie hubnutí do plavek. Asi neexistuje člověk, který by nechtěl mít dokonalou figuru, avšak cesta za vysněným tělem je pro mnohé cestou práce a tvrdého odříkání.

1. Zdravá strava

Pestrý a vyvážený jídelníček je základem každého hubnoucího procesu. V žádném případě to neznamená jíst málo – správně sestavený program jídla znamená, že nebudete hladovět! Co by měl takový jídelníček obsahovat? Zejména velké množství zeleniny, ovoce a vyvážený poměr bílkovin, sacharidů a jiných pro tělo důležitých živin. Klíčová je také pravidelnost, během redukce váhy byste neměli pociťovat hlad. Pokud totiž budete nenasycení, tělo nebude hubnout, ale naopak si veškerou přijímanou stravu bude ukládat.

2. Psychická pohoda

Zdravý vztah k jídlu – to je pojem, se kterým se mnoho lidí neumí ztotožnit. Je až hrozivé, pro jak velké procento lidí je jídlo něco, nad čím přemýšlí celý den. Poruchy příjmu potravy pramení většinou z psychické nepohody a pošramoceného sebevědomí. Pokud i vy cítíte, že máte k jídlu negativní vztah – ať už ve smyslu, že jej odmítáte nebo jej naopak používáte jako prostředek k uklidnění, je na místě se obrátit na odborníky. Psychika je totiž při redukci váhy půlka úspěchu.

3. Dostatek pohybu

I když dodržování zdravé a vyvážené stravy je velmi důležité, nesmíte opomenout fyzickou aktivitu. Je už potom na vás, zda se vrhnete na plavání, kolo nebo na fitness trénink, jehož součástí jsou sálová cvičení jako je pilates, spinning, kruhový trénink či aerobic. Důležité je, aby vás pohyb bavil a našli jste si k němu vztah.

4. Dodržování nastoleného režimu

Pokud už máte sestavený jídelníček a chodíte cvičit, nezbývá nic více, než v tom vytrvat. Začátky jsou vždycky těžké, zvláště pokud si musíte odříci oblíbené sladkosti nebo vyvíjet fyzickou aktivitu, na kterou jste nebyli zvyklí. Jestliže to však nevzdáte, tělo si časem utvoří návyk a pro vás to již nebude takový problém. Nezapomínejte se každý den motivovat a hlavně odměňovat za dobré výkony – až už příjemným pobytem ve wellness zóně nebo občasnou dobrotou.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *