Spalovače tuku a jejich druhy

Spalovače tuku a jejich druhy

Dnes už snad každý ví, že pokud chce člověk zhubnout, měl by dodržovat jistou dietu neboli mít nastavený správný jídelníček – ten je základem hubnutí. Jenže bez pohybu to taky nepůjde. V článku vám představíme spalovače tuků, díky kterým podpoříte svůj úbytek váhy. Jak tyto spalovače fungují? Dočtete se níže.

1. Zrychlení metabolismu

Spalovače tuků fungují buď na principu tzv. termogeneze neboli zrychlení organismu. Právě tuto reakci vyvolává například známý kofein za pomoci ostatních látek. Další látkou vyvolávající termogenezi je zelený čaj, jehož výhodou jsou i látky, které působí jako antioxidanty. Případně na bází využívání přeměny energie z tukových zásob, pro který se využívá doplněk stravy zvaný carnitin.

2. Přemístění tukových zásob

Při používání spalovačů tuků dochází k tomu, že se tuk začne posunovat tam, kde bude využitý. Tento proces je znám pod názvem lipolýza a dochází k němu díky uvolnění mastných kyselin a glycerolu z tukových buněk. Pro podpoření tohoto procesu využití energie z tuku použijte carnitin, který je často využívaným doplňkem stravy v dietě a zároveň i známý kofein, který zase zvýší vaši tělesnou teplotu a povzbuzuje centrální nervový systém, čímž dochází ke zvyšování adrenalinu s noradrenalinem.

3. Zapojení svalů

Aby se tuky nevracely zpátky na místa, odkud jsou „vyhoštěny", je důležité zapojení svalů, které spalují velké množství mastných kyselin. Proto doporučujeme zaměřit se na komplexní celotělový silový trénink s činkami prokládaný cardiotréninkem. Na trhu je nepřeberné množství různých fitness pomůcek.

4. Odvodnění

Cvičíte, dodržujete jídelníček, a i přesto nemůžete zhubnout? Spalovače tuků vedou k tzv. diurézii, což znamená – vylučování tekutin z těla tzv. „odvodnění“. Mnohdy se nám voda hromadí pod kůží a díky potřebným látkám se jí dokážeme zbavit.

5. Zapomeňte na hlad

Někdy je těžké si udržet svou vůli, zvláště pokud jste zvyklí při sebemenším pocitu hladu otevřít lednici a sníst vše, co uvidíte. Žaludek si tak na to zvykne a později je těžké odolat. Spalovače tuků výrazně potlačují chuť k jídlu – zejména při kombinaci zrychleného metabolismu se tělo dokáže zbavit většího úbytku váhy.

6. Povzbudí při cvičení

O spalovačích je obecně známo, že při požití před tréninkem nebo cvičením tělo nabudí k větší aktivitě. Hlavní roli hraje opět kofein, který účinnost fyzické aktivity zesiluje a tím dochází k lepšímu udržení svalů.

Publikováno: 23. 04. 2019

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam