Proč je chytrý tablet iPad Pro tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Co je to celostní medicína? Zaobírá se člověkem jako celkem

O celostní medicíně se v poslední době píše a hovoří více než v minulosti, ale pro spoustu lidí jde stále o jednu vlekou neznámou. Termín přitom není nikterak mladý – poprvé ho použil berlínský psychoanalytik Friedrich Perls, který tento způsob léčby používal během 2. světové války a měl s ním bohaté zkušenosti. Jeho filosofie spočívá v tom, že s osobností člověka úzce souvisí jeho pocity, činy a představy.

Alternativní metody s důrazem na přírodní léčbu

Celostní medicína (též zvaná holistická) se v některých aspektech podobá alternativní medicíně. Řecký termín holos znamená celý či celistvý a v souvislosti s léčbou neznamená nic jiného, než že se zabývá člověkem jako celkem. Podstatou léčby je poznání duše a mysli, které by měly být v souladu. Jinými slovy – celostní medicína vychází z toho, že se problémy psychického charakteru projevují na nesprávném fungování organismu.

Všechny způsoby léčby jsou pouze přírodní (tzn. že celostní medicína je v podstatě přírodní medicína), bez nežádoucích účinků a vedlejších efektů, které by mohly zapříčinit další onemocnění. Touto cestou lze léčit všechna onemocnění, a to bez ohledu na to, zda jde o akutní bolestivý stav, nebo dlouhodobou nemoc. Efektivita léčba úzce souvisí se vzájemnou důvěrou léčitele a pacienta.

K nejčastějším využívaným metodám léčby patří akupunktura, akupresura, fytoterapie, astromedicína, ale také orientální učení – čínská medicína, fengu shui, shiatsu, reiki či jóga. Lékaři praktikující celostní medicínu většinou doporučují úpravu jídelníčku a často i změnu životního stylu.

Chcete celostní medicínu studovat?

Pokud vás celostní medicína zaujala a chtěli byste do ní proniknout hlouběji, přihlaste se do Kamaté – školy celostní medicíny, kterou v roce 2010 založila MUDr. Ing. Bc. Markéta Kastnerová, Ph.D. K pádným důvodům patří široké spektrum nabízených oborů, důraz na individuální rozvoj studentů a rozsáhlé aktivity nad rámec výuky. Další informace najdete na skolakamate.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.