Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zahrada

Jak vybrat křovinořez? Sáhnete-li po Hondě, nebudete litovat

Rozhodli jste se, že si pořídíte křovinořez? Při výběru postupujte tak jako v případě jakékoliv jiné zahradní techniky – nechcete-li nákup napřesrok opakovat, zaměřte se na špičkově stroje a nedělejte žádné kompromisy. Po důkladné selekci zůstane ve vašem hledáčku jen hrstka značek, z nichž jasně dominují křovinořezy Honda. Přední výrobce nabízí technicky dokonalé pomocníky, kteří snoubí maximální komfort při práci, stoprocentní spolehlivost, odolnost, inovativní funkce a spoustu dostupného příslušenství. Vzhledem k ergonomii, která je dotažena do posledního detailu, vás ani po delší práci nebudou bolet záda. K tomu si připočítejte pětiletou záruku – má vůbec cenu uvažovat nad křovinořezem od jiného výrobce?

Hondám hraje do karet i přístup některých konkurenčních firem, které prodejcům zakazují vystavování křovinořezů Honda po boku jejich produktů. Důvod je prostý – vedle zahradní techniky Honda vypadá konkurence jako „chudý příbuzný“. Buďme však trochu konkrétnější – v čem jsou japonské stroje tak výjimečné?

V útrobách křovinořezů Honda tlučou výkonné a spolehlivé 4-taktní motory, u kterých se nemusíte obávat nepříjemných vibrací, které jsou u výkonnějších motorů jakýmsi folklórem – o pohlcení se stará antivibrační spojka. Samozřejmostí je i nízký hlučnost a jistě vás potěší snadné startování. A aby bylo používání křovinořezů ještě pohodlnější, odpadá nutnost přípravy směsi s olejem – jako palivo lze použít klasický čistý automobilový benzin. Spotřeba je nízká a míra emisí také.

Zmínili jsme příslušenství, přičemž v základní nabídce dostanete příjemné madlo s povrchem z měkčené gumy. Rukojeť lze nastavit tak, aby byla dokonale vyvážená, a to bez jakéhokoliv nářadí. Nedílnou součástí výbavy je i pohodlný zádový postroj, díky kterému se hmotnost stroje rozloží na bedra obsluhy. Postroj má i další funkci, která spočívá v pohlcování vibrací. Pro vás to znamená jediné – můžete sekat o sto šest i několik hodin v kuse.

Optimální dávkování struny probíhá prostřednictvím systému Tap & Go. Jakmile dojde ke zkrácení opotřebené struny, stačí klepnout strunovou hlavou o zem a struna se automaticky prodlouží. A když vám nebude stačit běžná funkce křovinořezu, nasadíte některý ze speciálních nástavců a získáte nůžky na živý plot nebo prořezávací pilku.

Co dodat závěrem? Aktuální nabídka je pestrá a chybu neuděláte v případě žádného modelu. Nás však přeci jen nejvíce zaujal křovinořez Honda UMR 435 L s motorem v zádové části a ohebnou tyčí s hlavou. Stroj je jako stvořený pro prořezávání v užších prostorách, kam by se křovinořez s běžnou konstrukcí pravděpodobně nedostal. Pracovníci komunálních služeb zase nedají dopustit na křovinořez s dělenou hřídelí Versatool – ten umožňuje snadnou změnu nástavce pouhým zacvaknutím.

Veškeré další informace najdete na www.hondastroje.cz.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *