Jak vybrat křovinořez? Sáhnete-li po Hondě, nebudete litovat

Jak vybrat křovinořez? Sáhnete-li po Hondě, nebudete litovat

Rozhodli jste se, že si pořídíte křovinořez? Při výběru postupujte tak jako v případě jakékoliv jiné zahradní techniky – nechcete-li nákup napřesrok opakovat, zaměřte se na špičkově stroje a nedělejte žádné kompromisy. Po důkladné selekci zůstane ve vašem hledáčku jen hrstka značek, z nichž jasně dominují křovinořezy Honda. Přední výrobce nabízí technicky dokonalé pomocníky, kteří snoubí maximální komfort při práci, stoprocentní spolehlivost, odolnost, inovativní funkce a spoustu dostupného příslušenství. Vzhledem k ergonomii, která je dotažena do posledního detailu, vás ani po delší práci nebudou bolet záda. K tomu si připočítejte pětiletou záruku – má vůbec cenu uvažovat nad křovinořezem od jiného výrobce?

Hondám hraje do karet i přístup některých konkurenčních firem, které prodejcům zakazují vystavování křovinořezů Honda po boku jejich produktů. Důvod je prostý – vedle zahradní techniky Honda vypadá konkurence jako „chudý příbuzný“. Buďme však trochu konkrétnější – v čem jsou japonské stroje tak výjimečné?

V útrobách křovinořezů Honda tlučou výkonné a spolehlivé 4-taktní motory, u kterých se nemusíte obávat nepříjemných vibrací, které jsou u výkonnějších motorů jakýmsi folklórem - o pohlcení se stará antivibrační spojka. Samozřejmostí je i nízký hlučnost a jistě vás potěší snadné startování. A aby bylo používání křovinořezů ještě pohodlnější, odpadá nutnost přípravy směsi s olejem – jako palivo lze použít klasický čistý automobilový benzin. Spotřeba je nízká a míra emisí také.

Zmínili jsme příslušenství, přičemž v základní nabídce dostanete příjemné madlo s povrchem z měkčené gumy. Rukojeť lze nastavit tak, aby byla dokonale vyvážená, a to bez jakéhokoliv nářadí. Nedílnou součástí výbavy je i pohodlný zádový postroj, díky kterému se hmotnost stroje rozloží na bedra obsluhy. Postroj má i další funkci, která spočívá v pohlcování vibrací. Pro vás to znamená jediné – můžete sekat o sto šest i několik hodin v kuse.

Optimální dávkování struny probíhá prostřednictvím systému Tap & Go. Jakmile dojde ke zkrácení opotřebené struny, stačí klepnout strunovou hlavou o zem a struna se automaticky prodlouží. A když vám nebude stačit běžná funkce křovinořezu, nasadíte některý ze speciálních nástavců a získáte nůžky na živý plot nebo prořezávací pilku.

Co dodat závěrem? Aktuální nabídka je pestrá a chybu neuděláte v případě žádného modelu. Nás však přeci jen nejvíce zaujal křovinořez Honda UMR 435 L s motorem v zádové části a ohebnou tyčí s hlavou. Stroj je jako stvořený pro prořezávání v užších prostorách, kam by se křovinořez s běžnou konstrukcí pravděpodobně nedostal. Pracovníci komunálních služeb zase nedají dopustit na křovinořez s dělenou hřídelí Versatool - ten umožňuje snadnou změnu nástavce pouhým zacvaknutím.

Veškeré další informace najdete na www.hondastroje.cz.

Publikováno: 27. 06. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: křovinořezy honda