Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Rozbité přední sklo – jak postupovat když praskne?

Stačí malý kamínek, který na vás „hodí“ vozidlo jedoucí před vámi a oheň je rázem na střeše. Na skle se vytvoří malá jamka, „pavouk“ nebo prsklina, v závislosti na tom, jak velký „šutrák“ byl. Co si v takové situaci počít a jak postupovat, když přední sklo praskne? Může nastat hned několik variant…

Rozbité přední sklo = pokuta a ztráta pěti bodů!

Podle rozsahu praskliny budete muset přední sklo vyměnit nebo nechat opravit. V žádném případě ale nemůžete jezdit s poškozeným předním sklem, protože vám hrozí ztráta pěti bodů a pokuta ve výši až deset tisíc korun. Nemáte-li přední sklo pojištěné, můžete zkusit zastavit řidiče, který vám poškození způsobil a nebude-li nic namítat, škodu zaplatí jeho pojišťovna. Jinak vám nezbude, než náklady za opravu či výměnu uhradit ze svého. Nebude-li dotyčný souhlasit s tím, že kamínek odlétl právě od jeho vozidla, jste bez šance. Dokázat, že tomu tak skutečně bylo, je v praxi nemožné.

Co se týče samotné opravy, zeptali jsme se odborníků z Trio Autosklo Praha. Oprava předního autoskla je samozřejmě levnější než kompletní výměna, ale v případě větší praskliny (přibližně od 15 cm) nebo praskliny ve výhledu řidiče není jiná alternativa než výměna možná. A přestože jde o nepříjemnou záležitost, která vás bude stát i spoustu času renomované firmy jako Trio Autoskla Praha za vás vyřídí veškerou administrativu. Samotná výměna autoskla je rychlá a když už zavítáte do provozovny, můžete využít i další služby, které se týkají údržby vozidla. Trio Autosklo totiž nabízí také tónování skel, zabezpečení vozidel a v neposlední řadě se postará také o vaší klimatizaci. Pokud jste hledali levné plnění klimatizací v Praze, právě jste ho našli.

Na závěr malá rekapitulace. Jak tedy postupovat, když vám praskne čelní sklo?

  • nemáte-li připojištění, zkuste se dohodnout s řidičem, který vám škodu způsobil
  • okamžitě navštivte servis, kde vám sklo vymění, jinak riskujete ztrátu 5 bodů a pokutu až 10 000 Kč

A nezapomeňte ani na to, že firmy jako je Trio Autosklo za vás zařídí komunikaci s pojišťovnou, takže ušetříte spoustu času. A navíc nabízí levné čištění klimatizací v Praze 🙂