Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Zdraví

Co jsou to aminokyseliny?

Aminokyseliny jsou základním stavebním kamenem bílkovin a běžně je přijímáme v potravě. Představují populární výživový doplněk stravy pro sportovce, ale mnoho z nich netuší, kdy a jak zvýšit jejich příjem. V prvé řadě si je třeba uvědomit, že tělo potřebuje pravidelný přísun aminokyselin a proto je velmi důležité dodržovat harmonogram jídelníčku.

Kdy je vhodné užívat aminokyseliny?

Odpověď na tuto otázku je jednoznačná – kvalitní aminokyseliny můžete užívat kdykoliv, nicméně v období přibírání svalové hmoty není jejich zvýšený příjem formou výživových doplňků nezbytný. Tělo získává dostatek energie z vyvážené stravy a organismus nemá důvod k tomu, aby odbourával svalovou hmotu.

Pokud tělo přijímá dostatek bílkovin, pak není příjem samostatných aminokyselin (které jsou v bílkovinách obsaženy) důležitý. Na druhou stranu platí, že vstřebávání aminokyselin z bílkovin trvá delší dobu než vstřebávání samostatných aminokyselin.

Tip: Chcete začít posilovat opravdu efektivně? V tomto e-shopu s dárky pro muže jsme objevili knižní publikaci Efektivní posilování s činkami, jejímž autorem je Christopher Delp. Najdete v ní spoustu hodnotných informací, které vám pomohou v cestě za vysněnou postavou.

Aminokyseliny a dieta

Během diety, kdy se sportovec snaží zhubnout, má užívání samostatných kyselin velký význam. A to především proto, že aminokyseliny chrání svalovou hmotu. Díky aminokyselinám nebude hrozit, že za ztracenými kily bude úbytek svalů. To samé platí také o rýsovacím tréninku, kdy lehce stravitelné aminokyseliny zajistí, aby objem svalové hmoty neklesal.

Dávkování a nežádoucí účinky

Každý přípravek má mírně odlišné dávkování. Jednorázová dávka aminokyselin se pohybuje kolem 5 – 7 gramů, ale toto číslo závisí na hmotnosti uživatele a typu tréninku. Nadměrná spotřeba aminokyselin naštěstí nemá žádné vedlejší a nežádoucí účinky (může se dostavit max. žaludeční nevolnost), ale přesto důkladně čtěte instrukce na etiketě.

Kde seženete nejkvalitnější aminokyseliny?

Čisté aminokyseliny seženete i z pohodlí domova. Stačí navštívit internetový obchod s výživovými doplňky NewFitshop.sk a vybrat z široké nabídky vysoce kvalitních přípravků.