Chcete podnikat okamžitě? Pořiďte si ready made firmu!

Chcete podnikat okamžitě? Pořiďte si ready made firmu!

Česká republika má v mnoha ohledech určitá prvenství, bohužel ne vždy v tom dobrém slova smyslu. Mezi specifika patří i náročná administrativa, a to zejména v oblasti byznysu. Podnikatelé to nemají jednoduché a musí překonávat různé nástrahy úředníků – příkladem budiž založení společnosti, které je časově a finančně náročnější než v ostatních zemích Evropské unie. Chcete-li založit vlastní společnost, připravte se na dlouhé hodiny na úřadech a možnost, že vaše jednání přijde vniveč a kvůli drobné chybě budete muset celý proces opakovat. Nabízí se však řešení, díky kterému budete podnikat výrazně rychleji. A protože čas jsou peníze, v konečném důsledku ušetříte. Prozradíme vám výhody ready made společností! Založit společnost za jediný den jako například ve Velké Británii? V České republice nemyslitelné. Vzhledem k tomu, že podnikatelé mají na práci mnohem důležitější věci než obíhání úředníků, jsou ready made společnosti stále oblíbenější.

Co je to ready made?

Ale co je to vlastně ready made společnost? Jde o již fungující podnikatelský subjekt, který však nevyvíjel žádnou aktivitu a byl založen za účelem prodeje. Firma splňuje všechny legislativní podmínky a je připravena k okamžitému převedení na nového majitele. Není nijak právně zatížená a nemá žádné finanční závazky. Chcete-li ušetřit spoustu času a nezatěžovat se administrativou, pak je rady made firma přesně tím, co hledáte. V případě založení nové společnosti budete čekat téměř měsíc, díky fungující ready made začnete podnikat třeba na druhá den. Prodejem ready made firem se zabývají specializované společnosti s dlouholetými zkušenostmi v oboru. K nejčastěji prodávaným formám společností patří společnosti s ručením omezeným (s.r.o.), ale k mání jsou také akciové společnosti (a.s.) a další typy subjektů. O vše se přitom postarají odborníci a vy přijdete k hotovému.

Charakteristika ready made firmy v kostce

Ready made společnost figuruje v obchodním rejstříku, je registrována k dani z příjmu, má splacený základní kapitál (který je účetně vyveden z firmy), nemá žádné zaměstnance a nevykonávala žádnou podnikatelskou činnost. Nemá tedy ani žádné povinnosti vůči státu nebo dalším subjektům.
Za společnost lze jednat okamžitě po podpisu smlouvy a aktualizace zápisu společnosti do OR trvá cca pět až deset dní. Obrátíte-li se na renomovanou společnost, budete mít jistotu, že se o všechny administrativní procesy postarali odborníci a vše je v souladu s planou legislativou. Ready made jsou vhodné pro začínající podnikatele, kteří nemají se zakládáním firem zkušenosti, ale také pro subjekty vyžadující další firmu bez zbytečného čekání.

Na koho se obrátit?

Chcete-li mít jistotu špičkových služeb a přívětivé ceny, doporučujeme ready made Brno od společnosti Virtuální kancelář spectrum. V nabídce najdete prodej s.r.o., a.s., ale také poskytnutí virtuálního sídla v Praze a Brně. Další informace o prodeji ready made společností a souvisejících službách najdete na www.vkspectrum.cz.

Publikováno: 10. 09. 2015

Kategorie: Podnikání

Autor: Adam

Tagy: ready made brno