Co jsou to kalibry, k čemu se využívají a kde je koupit za dobrou cenu?

Co jsou to kalibry, k čemu se využívají a kde je koupit za dobrou cenu?

Kalibry (měrky) se používají především ve strojírenství. Slouží ke kontrole vnějších i vnitřních rozměrů a tvarů. Zjišťuje se tak, zda útvary odpovídají požadavkům. Existuje několik typů kalibrů. Vyznáte se v nich? Podívejte se na ně s námi a udělejte si v sortimentu jasno.

Základní dělení (typy) kalibrů

Kalibry se dělí na hladké a tvarové. Hladké kalibry mají za úkol kontrolovat prosté délky. Patří mezi ně válečkový a třmenový kalibr. Válečkový kalibr je určen k měření vnitřních průměrů, vhodný pro sériovou výrobu dílů. Má dobrou i zmetkovou stranu, díky tomu snadno najdete veškeré nepřesnosti. Vybírat můžete z mnoha průměrů. Třmenový kalibr kontroluje vnější rozměry, průměr i délku. Podobně jako válečkový je i třmenový kalibr oboustranný s dobrou i zmetkovou stranou. Tvarové kalibry slouží k měření ozubení, závitů a dalších složitějších tvarů. Na rozdíl od hladkých kalibrů mají příslušný tvar vybroušený. Příkladem je třeba závitový kalibr. Správný závit se pak pozná tak, že do něj kalibr přesně zapadne.

Spolehlivý dodavatel kalibrů

Nyní již víte, jaké druhy kalibrů existují. Zbývá zmínit spolehlivého dodavatele kalibrů. Doporučujeme vám firmu Michovský tools. Dvacet let se specializuje se na prodej kalibrů, měřidel, fréz a dalších nástrojů, které slouží k obrábění kovů. Dodává produkty od spolehlivých prověřených výrobců z České republiky i ze zahraničí. Dbá na to, aby všechny prodávané nástroje byly kvalitní a měly dlouhou životnost. Firmě také záleží na spokojenosti zákazníků. Veškeré nástroje dodává velmi rychle, aby klienti nemuseli dlouho čekat. Kdybyste měli náročnější požadavky na konkrétní rozměry nástroje a nenašli na stránkách žádný, který by vám vyhovoval, je možné firmu kontaktovat a požádat si o výrobu nástrojů atypických rozměrů. Pokud si s výběrem nevíte rady, dodavatel se postará o kvalitní konzultaci a poradenství.

Publikováno: 18. 10. 2019

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam