Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Zdraví

Jak správně cvičit s velkou činkou?

Cvičení s velkou činkou je bezesporu skvělým způsobem, jak získat svalovou hmotu, nebo svaly vytvarovat a získat větší sílu. Mnoho lidí se však této disciplíně  vyhýbá, protože se obávají, že si bez předchozích zkušeností poraní zápěstí nebo si způsobí jiné zranění. V zásadě to může být pravda – pokud nevíte, jak na to. V tomto článku však najdete základní (ale o to důležitější) tipy, jak cvičit s velkou činkou bezpečně a efektivně.

První je rozcvička

Než začnete zvedat činky, je nezbytné svaly řádně zahřát. Zahřátí pomáhá zvýšit průtok krve do svalů, díky čemuž jsou pružnější a méně náchylné ke zranění.

Zahřát se můžete několika minutami kardio cvičení, jako jsou běh, poskoky nebo jízda na kole. Poté můžete provést několik dynamických protahovacích cviků, abyste uvolnili svaly.

Používejte správnou techniku

Správná technika je při zvedání závaží klíčová, a to zejména při posilování s velkou činko. Špatná technika může vést ke zranění nebo významně snížit účinnost tréninku.

Při zvedání velké činky udržujte rovná záda a zapojte svaly středu těla, abyste stabilizovali páteř. Nohy mějte od sebe na šířku ramen a tyč uchopte rukama na šířku ramen. Při zvedání činky držte lokty u těla a neprohýbejte se v zádech.

Tip: Kvalitní kotouče, osy na cvičení a posilovací tyče seženete v e-shopu stronggear.eu.

Začněte s lehkými váhami

Pokud s cvičením s velkou činkou začínáte, rozhodně tak čiňte s lehkými váhami. Až se budete cítit jistěji, můžete váhu postupně zvyšovat. Zvedat lehké váhy se správnou technikou je vždy lepší než špatně zvedat těžké váhy.

Mějte u sebe asistenta

Při zvedání těžkých vah je dobré mít poblíž sebe někoho dalšího. Dotyčný vám může pomoci zvednout tyč, pokud se vám nedaří, a může zabránit tomu, abyste se zranili, pokud ztratíte kontrolu nad tyčí.

Odpočinek a regenerace

Odpočinek a regenerace jsou při budování svalů stejně důležité jako cvičení. Mezi tréninky dopřejte svalům odpočinek a regeneraci a vyhněte se přetrénování. Dopřejte si dostatek spánku a zdravou, vyváženou stravu, abyste svalům dodali živiny, které potřebují k růstu a regeneraci.

Co dodat na závěr? Cvičení s velkou činkou je při budování svalové hmoty extrémně efektivní, je však nezbytné se řádně zahřát, dbát na správné provedení cviků, začínat s lehkými váhami, při zvedání těžkých vah mít po ruce pomocníka a mezi tréninky řádně odpočívat a regenerovat. Budete-li tyto rady dodržovat, vaše snaha vám brzy přinese ovoce.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *