Co mít vždy na cestách v autě?

Co mít vždy na cestách v autě?

Cestování autem je pohodlné a příjemné, hlavně pokud cestujete rádi komfortně. Nepatří mezi nejrychlejší způsoby cestování, ale můžete zastavit kdykoliv chcete, navštívit více míst a vést neomezeně velká a těžká zavazadla. Víte, co byste měli mít v autě vždy?

Jídlo a pití

Pokud jezdíte autem pouze do práce a zpátky, tak rozhodně nemusíte mít auto plné jídla a pití, i když voda se hodí vždycky. Pokud však jezdíte na delší cesty, případně slouží vaše auto i k práci a podnikání a trávíte opravdu hodně času na cestách, tak si do auta můžete schovat malé svačinky, případně nápoje. Skvěle se hodí müsli tyčinky a jiné balené potraviny. Z nápojů můžete do auta dát plechovky nebo balenou vodu.

Deku a polštář

Na zadním sedadle bez problémů uvezete deku a alespoň jeden polštář. Deku i polštář oceníte při dlouhých cestách, kdy se můžete zdržet v koloně nebo když musíte někde zůstat přes noc. Ať už spíte v autě, pod širákem nebo na hotelu, kam si můžete vzít vlastní deku a polštář, rozhodně obě tyto věci užijete.

Hygienické potřeby

Nezapomeňte si do auta přibalit alespoň základní hygienické potřeby. Rozhodně v autě mějte alespoň jeden toaletní papír, vlhčené ubrousky, papírové kapesníčky a také antibakteriální gel. Skvěle se hodí i ústní voda, pokud jezdíte na obchodní schůzky a oceníte také antiperspirant nebo deodorant.

Věci na opravu auta

Základním nářadím, které by mělo být součástí auta jsou šroubováky, kladivo a také případně sada pro výměnu kol a sada pro další opravy, kde najdete různě velké násady na šroubováky. V autě oceníte také startovací kabely, případně zimní řetězy na cestu do hor.

Náhradní klíč nebo kontakt na servis

Pokud máte auto, které je zabezpečeno autoklíčem s imobilizérem, tak nezapomeňte chytře umístit také náhradní klíč. Buď jej můžete mít doma nebo jej schovat k partnerovi či partnerce. Myslete na to, že v současné době je možné vyrobit i autoklíč, případně opravit a dekódovat nefunkční klíč, stejně jako opravit řídící jednotku nebo seřídit tachometr v autě.

Peníze a doklady

V autě mějte s sebou vždy doklady. Samozřejmostí je řidičský průkaz a občanský průkaz. Na cestách však potřebujete i malý technický průkaz a zelenou kartu, která dokazuje, že je vaše auto pojištěné. Nezapomeňte na peníze, kdy na cestách platíte nejen palivo do auta, ale také dálniční známky, případně další služby spojené s provozem a údržbou auta.

Publikováno: 25. 06. 2019

Kategorie: Auto-moto

Autor: Adam