Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Auto-moto

Co mít vždy na cestách v autě?

Cestování autem je pohodlné a příjemné, hlavně pokud cestujete rádi komfortně. Nepatří mezi nejrychlejší způsoby cestování, ale můžete zastavit kdykoliv chcete, navštívit více míst a vést neomezeně velká a těžká zavazadla. Víte, co byste měli mít v autě vždy?

Jídlo a pití

Pokud jezdíte autem pouze do práce a zpátky, tak rozhodně nemusíte mít auto plné jídla a pití, i když voda se hodí vždycky. Pokud však jezdíte na delší cesty, případně slouží vaše auto i k práci a podnikání a trávíte opravdu hodně času na cestách, tak si do auta můžete schovat malé svačinky, případně nápoje. Skvěle se hodí müsli tyčinky a jiné balené potraviny. Z nápojů můžete do auta dát plechovky nebo balenou vodu.

Deku a polštář

Na zadním sedadle bez problémů uvezete deku a alespoň jeden polštář. Deku i polštář oceníte při dlouhých cestách, kdy se můžete zdržet v koloně nebo když musíte někde zůstat přes noc. Ať už spíte v autě, pod širákem nebo na hotelu, kam si můžete vzít vlastní deku a polštář, rozhodně obě tyto věci užijete.

Hygienické potřeby

Nezapomeňte si do auta přibalit alespoň základní hygienické potřeby. Rozhodně v autě mějte alespoň jeden toaletní papír, vlhčené ubrousky, papírové kapesníčky a také antibakteriální gel. Skvěle se hodí i ústní voda, pokud jezdíte na obchodní schůzky a oceníte také antiperspirant nebo deodorant.

Věci na opravu auta

Základním nářadím, které by mělo být součástí auta jsou šroubováky, kladivo a také případně sada pro výměnu kol a sada pro další opravy, kde najdete různě velké násady na šroubováky. V autě oceníte také startovací kabely, případně zimní řetězy na cestu do hor.

Náhradní klíč nebo kontakt na servis

Pokud máte auto, které je zabezpečeno autoklíčem s imobilizérem, tak nezapomeňte chytře umístit také náhradní klíč. Buď jej můžete mít doma nebo jej schovat k partnerovi či partnerce. Myslete na to, že v současné době je možné vyrobit i autoklíč, případně opravit a dekódovat nefunkční klíč, stejně jako opravit řídící jednotku nebo seřídit tachometr v autě.

Peníze a doklady

V autě mějte s sebou vždy doklady. Samozřejmostí je řidičský průkaz a občanský průkaz. Na cestách však potřebujete i malý technický průkaz a zelenou kartu, která dokazuje, že je vaše auto pojištěné. Nezapomeňte na peníze, kdy na cestách platíte nejen palivo do auta, ale také dálniční známky, případně další služby spojené s provozem a údržbou auta.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *