Elektronické licence her. V čem jsou její výhody a nevýhody?

Elektronické licence her. V čem jsou její výhody a nevýhody?

Elektronické licence her se velmi rozšiřují a pokud nepotřebujete mít nějakou limitovanou edici či sběratelskou edici dané hry, tak se vám většinou krabice váli zbytečně v šuplíku. Právě i za tu krabici, obal a danou distribuci skrz několik území je zpoplatněno a promítnuto do konečné ceny. Díky elektronické distribucí PC her se veškeré náklady velmi zmenší.

Jak je to s elektronickými licencemi her?

Pokud se však poohlížíte po elektronické licenci, tak určitě víte, že například na STEAM si Valve bere provize v průměru 30 %. To znamená, že pokud zde nakoupíte, tak 30 % jde STEAMu. Jde to i jinak a nakoupit normálně v obchodě, ale pouze elektronickou verzi. Na email Vám tak dorazí licenční číslo. Na serveru TBGames.cz dorazí licence, návod na aktivaci, a to okamžitě po zaplacení.

Doručení licence hry okamžitě

Pokud se stane, že licenční číslo neexistuje nebo dorazí do emailu něco, co s číslem nemá nic společného, tak se reklamace provádí do 24 hodin, což je výhoda oproti ostatním internetovým obchodům. Navíc možnost hru vrátit do 48 hodin, pokud ji neaktivujete. To se vidí málokde. Obchod s elektronickými licencemi PC her nabízí platební možnosti platby kartou, PayPal nebo klasickým bankovním převodem, kde zároveň stačí poslat na email obchodu potvrzení, že jste platbu odeslali a do hodiny vám licenci TBgames.cz pošle.

Výhody elektronické distribuce mimo platformy?

Výhody této distribuce se začínají objevovat asi 2 měsíce po vydání, kdy jsou slevy mnohem větší než platformě, kde se dá hra také nakoupit. Důvodem je exkluzivita na danou platformu po nějakou dobu. Některý hry například v den vydání nejsou ani mimo platformu k zakoupení a pokud chtějí lidé počkat, tak poté obdrží větší slevu. My osobně máme zkušenosti, že když hra vyjde, tak jsou v prvním okamžiku objeveny problémy. Hra padá, zasekává se, nefunguje pořádně hra pro více hráčů. Proto se určitě vyplatí počkat a zároveň obdržíte opravenou hru s tím, že ještě máte slevu.

Publikováno: 27. 10. 2019

Kategorie: Technika

Autor: Adam