Dedikovaný server - spousta výkonu pro nejnáročnější projekty

Dedikovaný server - spousta výkonu pro nejnáročnější projekty

Hledáte serverové řešení pro opravdu náročný projekt? Vyžadujete vysoký výkon, kterého se vám od běžného sdíleného virtuálního serveru nedostává a zároveň kladete důraz na bezpečnost a stabilitu? Nedisponujete-li zázemím pro vlastní server, případně chcete jeho správu přenechat odborníkům, vsaďte na dedikovaný server. Abychom vám jeho přednosti přiblížili v praxi, prozkoumali jsme aktuální nabídku společnosti Coolhousing. Společnost Coolhousing disponuje vlastním datacentrem a garantuje nepřetržité dodávky energie a ideální prostředí pro bezproblémový chod serverů. Internetové připojení zahrnuje Ipv4/IPv6 adresy a BGP přesměrování.

Jaký OS dedikovaný server podporuje?

Výběr operačního systému je ve vaší režii. Na dedikovaném serveru lze nainstalovat libovolný OS, který můžete nainstalovat prostřednictvím KVM over IP, tedy z pohodlí vašeho domova či kanceláře, aniž byste museli být fyzicky přítomni v datacentu. Nemáte-li s instalací zkušenosti, můžete ji svěřit administrátorům. Coolhousing svým zákazníkům nabízí zajištění licence na libovolný software od Microsoftu, zejména pak na MS Windows Server a MS SQL.

Dedikované servery a jejich konektivita a správa

Všechny dedikované servery mají vlastní uplink do CISCO switchů v síti datacentra. Konektivita je v zájmu maximální dostupnosti rozdělena na český NIX (až 1 Gbps) a transit (100 Mbps). Množství přenesených dat není omezeno. Správa dedikovaného serveru je na vás, dostanete k němu plný administrátorský/root přístup prostřednictvím libovolného protokolu. Bude-li nutné server restartovat „natvrdo“, stačí zavolat nebo napsat e-mail administrátorovi, který úkon neprodleně provede (zdarma).

Dedikované servery HP

Coolhousing má v nabídce několik verzí dedikovaných serverů od Hewlett Packard, které uspokojí menší, ale i ty nejnáročnější klienty. Nejlevnější HP Compaq 4300 (procesor Intel Core i3220, 8GB RAM, 500 GB HDD) vás momentálně vyjde na 1 166,- Kč měsíčně, nejdražší varianta HP Proliant dl360e Gen8 (procesor Intel Xeon E5-2407, 16 GB RAM, 2 x 1TB HDD) pak na 3 122,- Kč. Hledáte-li levnější, ale přesto velmi výkonnou alternativu, zvolte některý ze serverů od Supermicro. Nejlevnější Coolbarebone (procesor Intel Atom D2700, 4 GB RAM, 500 GB HDD) je k mání za pouhých 896,- Kč měsíčně. Pokud vás nabídka dedikovaných serverů od Coolhousing zaujala, nezapomeňte se podívat na všechny dostupné konfigurace přímo na webu www.coolhousing.net.

Publikováno: 06. 08. 2013

Kategorie: Technika

Autor: Adam

Tagy: dedikovaný server | dedikovaný server HP | dedikovaný server supermicro