Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Dedikovaný server – spousta výkonu pro nejnáročnější projekty

Hledáte serverové řešení pro opravdu náročný projekt? Vyžadujete vysoký výkon, kterého se vám od běžného sdíleného virtuálního serveru nedostává a zároveň kladete důraz na bezpečnost a stabilitu? Nedisponujete-li zázemím pro vlastní server, případně chcete jeho správu přenechat odborníkům, vsaďte na dedikovaný server. Abychom vám jeho přednosti přiblížili v praxi, prozkoumali jsme aktuální nabídku společnosti Coolhousing.

Společnost Coolhousing disponuje vlastním datacentrem a garantuje nepřetržité dodávky energie a ideální prostředí pro bezproblémový chod serverů. Internetové připojení zahrnuje Ipv4/IPv6 adresy a BGP přesměrování.

Jaký OS dedikovaný server podporuje?

Výběr operačního systému je ve vaší režii. Na dedikovaném serveru lze nainstalovat libovolný OS, který můžete nainstalovat prostřednictvím KVM over IP, tedy z pohodlí vašeho domova či kanceláře, aniž byste museli být fyzicky přítomni v datacentu. Nemáte-li s instalací zkušenosti, můžete ji svěřit administrátorům. Coolhousing svým zákazníkům nabízí zajištění licence na libovolný software od Microsoftu, zejména pak na MS Windows Server a MS SQL.

Dedikované servery a jejich konektivita a správa

Všechny dedikované servery mají vlastní uplink do CISCO switchů v síti datacentra. Konektivita je v zájmu maximální dostupnosti rozdělena na český NIX (až 1 Gbps) a transit (100 Mbps). Množství přenesených dat není omezeno.

Správa dedikovaného serveru je na vás, dostanete k němu plný administrátorský/root přístup prostřednictvím libovolného protokolu. Bude-li nutné server restartovat „natvrdo“, stačí zavolat nebo napsat e-mail administrátorovi, který úkon neprodleně provede (zdarma).

Dedikované servery HP

Coolhousing má v nabídce několik verzí dedikovaných serverů od Hewlett Packard, které uspokojí menší, ale i ty nejnáročnější klienty.

Nejlevnější HP Compaq 4300 (procesor Intel Core i3220, 8GB RAM, 500 GB HDD) vás momentálně vyjde na 1 166,- Kč měsíčně, nejdražší varianta HP Proliant dl360e Gen8 (procesor Intel Xeon E5-2407, 16 GB RAM, 2 x 1TB HDD) pak na 3 122,- Kč.

Hledáte-li levnější, ale přesto velmi výkonnou alternativu, zvolte některý ze serverů od Supermicro. Nejlevnější Coolbarebone (procesor Intel Atom D2700, 4 GB RAM, 500 GB HDD) je k mání za pouhých 896,- Kč měsíčně.

Pokud vás nabídka dedikovaných serverů od Coolhousing zaujala, nezapomeňte se podívat na všechny dostupné konfigurace přímo na webu www.coolhousing.net.