Kámen všude, kam se podíváš Aneb dlažba či obklady sluší každému bydlení

Kámen všude, kam se podíváš Aneb dlažba či obklady sluší každému bydlení

Současné trendy v bydlení inklinují k návratu k přírodě. Samozřejmě to neznamená, že bychom houfně opouštěli přepychová obydlí a vraceli se do lesů – oním návratem k přírodě rozumějte spíše návrat k prověřeným přírodním materiálům. Dominují dřevo a kámen – obojí působí solidním dojmem a dokáže navodit příjemnou atmosféru v interiéru i exteriéru. Co se týče kamene, ten je momentálně chápán jako luxusní materiál, který lze využít všemi možnými způsoby. Od dlažby až po obklady... Kámen sluší takřka každému obydlí. Působí honosně a sofistikovaně. Vypadá dobře jako doplněk i dominantní prvek. Do jaké míry ho v rámci rekonstrukce využijete vy, záleží čistě na vaší kreativitě.

Kde najdete kámen v interiéru?

Buďme však trochu konkrétnější. Jakou podobu může mít kámen v interiéru? Vyrábí se z něj umyvadla a vany, dlažba i obklady. Jak vypadají v praxi, se můžete podívat na webu specializovaného prodejce Kámen Donát Dymokury – například na kamenné obklady Praha. Kámen sluší téměř každé místnosti – obývacímu pokoji, kuchyni, ložnici i pracovně.

Kde se kámen využívá v exteriéru?

Přesuňme se ven, kde má kámen stejně pestré možnosti využití jako v interiéru. I zde se nabízí realizace kamenných obkladů, ale také dlažby. Podívejte se, jak vypadá kamenná dlažba Praha a udělejte si názor sami. Kamenné prvky zapadají do exteriéru naprosto přirozeně, a to bez ohledu na množství.

Co byste o přírodním kameni měli vědět?

Přírodní kámen má výjimečné vlastnosti, které mu propůjčují vysokou užitnou hodnotu. Tvary a barvy jsou jedinečné, což ocení každý, kdo otuží po unikátním a nenapodobitelném bydlení. K výhodám patří také dlouhá životnost, snadná kombinovatelnost s dalšími materiály, odolnost proti vnějším vlivům, snadná údržba a nadčasovost. A nevýhody? Cena přírodního kamene je oproti jiným materiálům o něco vyšší, ale rozhodně nejde o cenově nedostupný sortiment.

Publikováno: 21. 04. 2018

Kategorie: Uncategorized

Autor: Adam

Tagy: kamenná dlažba praha | kamenné obklady praha | využití přírodního kamene