Někdo vám poradil, abyste si domů pořídili domácí ultrazvukovou čističku, ale jste na pochybách, zda toto „hi-tech“ zařízení potřebujete? Pokud si zakládáte na čistotě a milujete ten pocit, když se vám něco podaří perfektně vyčistit, v podstatě ani nemáte na vybranou. Nemusíte mít přitom strach, že vám bude doma překážet obrovské monstrum – moderní ultrazvukové čističky jsou kompaktní a zabírají jen minimum prostoru. Čištění stříbrných lžiček, mincí a dalších věcí je díky nim snadné jako nikdy předtím!
Poznejte výhody čištění ultrazvukem
Ultrazvuková čistička je rychlá, levná a velmi efektivní. Bez ohledu na to, zda do ní vložíte upatlané brýle, hřeben či jiné hygienické potřeby, zašlé šperky, nebo něco úplně jiného, s výsledkem čištění budete nadmíru spokojeni. Proces trvá několik minut a ultrazvuk během této doby spolehlivě zlikviduje prach, nečistoty i mastnotu.
Na jakém principu čištění ultrazvukem probíhá?
Čekáte komplikovanou technologii? Čištění ultrazvukem je překvapivě velmi prosté. Čističky využívají princip kavitace – nečistoty se ztratí díky milionům bublinek. Oproti chemickému či mechanickému čištění však nemůže dojít k poškození daného předmětu.
Ultrazvuková čistička potřebuje k provozu pouze obyčejnou kohoutkovou vodu a při čištění příliš znečištěných věcí speciální čistidlo.
Jak vybrat správný model?
Při výběru si dejte pozor na objem čisticí vany – tento parametr je mnohem důležitější než vnější rozměry. Menší vaničky jsou vhodné pro čištění šperků a drobnějších hygienických potřeb (kartáčky na zuby, rovnátka, protézy…), ovšem pro příbory, hračky a jiné rozměrnější věci musíte zvolit vanu adekvátní velikosti.
Dalšími kritérii jsou přehledné ovládání a možnost regulace výkonu a času. Další důležité informace o ultrazvukovém čištění najdete na www.ultrazvuk-sro.cz.
Díky za skvělý článek. Konečně jsem se rozhodl pro jednu ultrazvukovou čističku! Doufám, že bude dobře sloužit. Už mě nebaví čistit manuálně spoustu věcí.