Domácí ultrazvuková čistička není zbytečnost, ale skvělý pomocník

Domácí ultrazvuková čistička není zbytečnost, ale skvělý pomocník

Někdo vám poradil, abyste si domů pořídili domácí ultrazvukovou čističku, ale jste na pochybách, zda toto „hi-tech“ zařízení potřebujete? Pokud si zakládáte na čistotě a milujete ten pocit, když se vám něco podaří perfektně vyčistit, v podstatě ani nemáte na vybranou. Nemusíte mít přitom strach, že vám bude doma překážet obrovské monstrum – moderní ultrazvukové čističky jsou kompaktní a zabírají jen minimum prostoru. Čištění stříbrných lžiček, mincí a dalších věcí je díky nim snadné jako nikdy předtím!

Poznejte výhody čištění ultrazvukem

Ultrazvuková čistička je rychlá, levná a velmi efektivní. Bez ohledu na to, zda do ní vložíte upatlané brýle, hřeben či jiné hygienické potřeby, zašlé šperky, nebo něco úplně jiného, s výsledkem čištění budete nadmíru spokojeni. Proces trvá několik minut a ultrazvuk během této doby spolehlivě zlikviduje prach, nečistoty i mastnotu.

Na jakém principu čištění ultrazvukem probíhá?

Čekáte komplikovanou technologii? Čištění ultrazvukem je překvapivě velmi prosté. Čističky využívají princip kavitace – nečistoty se ztratí díky milionům bublinek. Oproti chemickému či mechanickému čištění však nemůže dojít k poškození daného předmětu. Ultrazvuková čistička potřebuje k provozu pouze obyčejnou kohoutkovou vodu a při čištění příliš znečištěných věcí speciální čistidlo.

Jak vybrat správný model?

Při výběru si dejte pozor na objem čisticí vany – tento parametr je mnohem důležitější než vnější rozměry. Menší vaničky jsou vhodné pro čištění šperků a drobnějších hygienických potřeb (kartáčky na zuby, rovnátka, protézy...), ovšem pro příbory, hračky a jiné rozměrnější věci musíte zvolit vanu adekvátní velikosti. Dalšími kritérii jsou přehledné ovládání a možnost regulace výkonu a času. Další důležité informace o ultrazvukovém čištění najdete na www.ultrazvuk-sro.cz.

Publikováno: 25. 08. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: čištění ultrazvukem v domácnosti | domácí ultrazvuková čistička