Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Dovolená a cestování

Na výletě v Plzni: Západočeská metropole má co nabídnout!

Co s načatým víkendem? Pokud máte pocit, že jste již poznali všechny turistické zajímavosti ve svém blízkém okolí, vydejte se někam dál. A co třeba až na západ republiky, kde se nachází proslulá Plzeň? Nudit se v ní rozhodně nebudete, a vezmete-li s sebou celou rodinu či partu přítel, určitě nebudete litovat!

Co vidět v Plzni?

Město se chlubí osobitou atmosférou, kterou nasajete především v samotném centru. Poznávací výlet můžete začít procházkou po Náměstí republiky – pomyslným středobodem metropole. Naplánujete-li si cestu ve vhodný termín, užijete si některou z mnoha pravidelných kulturních akcí, trhů či slavností. Náměstí dominuje impozantní stavba – katedrála svatého Bartoloměje. Pěkný pohled je i na moderní zlaté kašny a morový sloup.

Kdo se chce na Plzeň podívat seshora, měl by se vydat po schodech na 102 metru vysokou kostelní věž (mimo jiné nejvyšší v ČR). V chrámu se nachází tzv. Plzeňská madona a na barokní mříži v zadní části komplexu i sošky andělíčků. Sáhnete-li si na toho nejohmatanějšího, přinese vám štěstí.

Centrum Plzně je poseto vícero architektonickými skvosty, nachází se zde například renesanční radnice z roku 1958, Císařským dům, novorenesanční dům U Červeného srdce a druhá největší evropská synagoga v maursko-románském stylu.

Za pozornost stojí také Západočeské muzeum, Masné krámy a Pivovarské muzeum.

Plzeň je město, kterého se jen tak nenabažíte a měli byste si rezervovat příjemné ubytování. Ideálně hotel v Plzni poblíž centra.

Ubytování nedaleko centra

Cenově dostupné ubytování jen 5 km od centra nabízí tříhvězdičkový Hotel Plzeň York, jehož nedílnou součástí je i restaurace s bezbariérovým přístupem a letní terasa.

Hotel Pilsen si můžete prohlédnout na www.hotel-york.cz, kde najdete i možnost online rezervace.

Přidat komentář

Klikněte pro přidání komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *