Na výletě v Plzni: Západočeská metropole má co nabídnout!

Na výletě v Plzni: Západočeská metropole má co nabídnout!

Co s načatým víkendem? Pokud máte pocit, že jste již poznali všechny turistické zajímavosti ve svém blízkém okolí, vydejte se někam dál. A co třeba až na západ republiky, kde se nachází proslulá Plzeň? Nudit se v ní rozhodně nebudete, a vezmete-li s sebou celou rodinu či partu přítel, určitě nebudete litovat!

Co vidět v Plzni?

Město se chlubí osobitou atmosférou, kterou nasajete především v samotném centru. Poznávací výlet můžete začít procházkou po Náměstí republiky – pomyslným středobodem metropole. Naplánujete-li si cestu ve vhodný termín, užijete si některou z mnoha pravidelných kulturních akcí, trhů či slavností. Náměstí dominuje impozantní stavba – katedrála svatého Bartoloměje. Pěkný pohled je i na moderní zlaté kašny a morový sloup. Kdo se chce na Plzeň podívat seshora, měl by se vydat po schodech na 102 metru vysokou kostelní věž (mimo jiné nejvyšší v ČR). V chrámu se nachází tzv. Plzeňská madona a na barokní mříži v zadní části komplexu i sošky andělíčků. Sáhnete-li si na toho nejohmatanějšího, přinese vám štěstí. Centrum Plzně je poseto vícero architektonickými skvosty, nachází se zde například renesanční radnice z roku 1958, Císařským dům, novorenesanční dům U Červeného srdce a druhá největší evropská synagoga v maursko-románském stylu. Za pozornost stojí také Západočeské muzeum, Masné krámy a Pivovarské muzeum. Plzeň je město, kterého se jen tak nenabažíte a měli byste si rezervovat příjemné ubytování. Ideálně hotel v Plzni poblíž centra.

Ubytování nedaleko centra

Cenově dostupné ubytování jen 5 km od centra nabízí tříhvězdičkový Hotel Plzeň York, jehož nedílnou součástí je i restaurace s bezbariérovým přístupem a letní terasa. Hotel Pilsen si můžete prohlédnout na www.hotel-york.cz, kde najdete i možnost online rezervace.

Publikováno: 15. 09. 2018

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: hotel plzeň | turistické zajímavosti plzeň