Toužíte po velké kočce? Pořiďte si mainskou nebo savanskou!

Toužíte po velké kočce? Pořiďte si mainskou nebo savanskou!

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte kočku či kocoura, ale prozatím jste se nerozhodli pro konkrétní plemeno? Pokud se vám líbí zvířata větších proporcí, pak se do vašeho hledáčku jistě dostanou následující druhy – mainská mývalí kočka a savanská kočka. V obou případech jde o dobrou volbou, ostatně posuďte sami.

Mainská mývalí kočka

Mainská mývalí kočka je obřík s „mývalím“ ocasem. Jedná se o velmi přátelské a inteligentní stvoření, které vám bude dávat lásku, hledat vaši přítomnost, ale v žádném případě nepřekážet. Pochází za amerického kontinentu a patří k největším kočičím plemenům na světě. Kombinace mohutné kostry, huňaté srsti a hranatých obrysů dělá z mainky impozantního tvora. Mainka je jasnou volbou pro každého, kdo hledá dobrou společnici. Je zvídavá, pozorná a neustále sleduje, co se v domácnosti děje. Ale když na ni zrovna nebudete mít čas, zlobit se nebude. Zároveň se nemusíte bát, že by se z nudy vyřádila na zařízení vaší domácnosti. Jinými slovy – s touto číčou bude váš domov zase o něco veselejší.

Savanská kočka

Kočka ze savany? Savanská kočka skutečně vypadá, jako by ji přivezli z exotické divočiny. A není to daleko od pravdy, protože jejím praprapředkem je africký serval stepní. Křížení s kočkou domácí nebylo snadné, ale nakonec se trpělivým šlechtitelům povedlo. Výsledkem bylo zbrusu nové plemeno s velmi zajímavými povahovými rysy. Savanská kočka si zachovala divoké pudy svého praprapředka. Naštěstí v tom dobrém pro vás – bude snaživě lovit všechny myši, hraboše, potkany či jinou havěť, která vám znepříjemňuje život. V žádném případě však nelze říct, že by šlo o krutého predátora do morku kostí. Naopak, savanská kočka je velmi inteligentní, bez problémů se naučí chodit na vodítku a ke svým majitelům se chová oddaně a přítulně. Chcete se o kočkách dozvědět více? Přečtěte si o nich další zajímavé informace na portálu infopes.cz, který provozuje e-shop Můj Mazlík.

Publikováno: 29. 10. 2017

Kategorie: Zvířata

Autor: Adam

Tagy: mainská kočka | savanska kočka