Dovolená na "Kanárech", to je exotika na dosah ruky!

Dovolená na "Kanárech", to je exotika na dosah ruky!

A je to tady. Propuklo léto a je jen na nás, jestli si ho užijeme plnými doušky. Předpokládáme, že i vy právě usilovně vybíráte místo pro dovolenou. Nebo jste si již vybrali, ale stále máte pochybnosti o tom, jestli byla vaše volba správná. Co když letošní dovolená nesplní vaše představy a neodpočinete si tak, jak se sluší a patří? Možná toužíte po něčem méně obvyklém, po dovolené s nádechem exotiky. V tom případě zamiřte na západ do Karibiku, nebo naopak někam východ do Thajska. Pokud se vám tyto destinace jeví jako příliš vzdálené, nevěšte hlavu. Od exotického ráje vás totiž dělí jen 4,5 hodiny letu. Vítejte na Kanárských ostrovech!

Kanárské ostrovy, to je exotický ráj, který mají evropané co by kamenem dohodil. Jde o jedny z nejkrásnějších ostrovů na světě a zdejší sluníčko vás nabije energií, nehledě na roční dobu. Stres bude ten tam a vy si budete užívat koupání v průzračně čistých lagunách.

Kanárské ostrovy se nachází v Atlantském oceánu, cca 100 km od afrického Maroka a Západní Sahary. A ačkoliv v nás jejich název evokuje představuje malých žlutých ptáčků, pochází z latinského označení pro psa (cannis). Souostroví dostalo jméno na základě legendy, podle které ho hlídají obrovští psi.

Souostroví se skládá ze sedmi větších ostrovů a několika menších ostrůvků. Každý z nich přitom nabízí něco trochu jiného, ostatně posuďte sami.

Romantika, zábava i drsná příroda

Chcete-li zažít absolutní romantiku, vydejte se na ostrov Fuerteventura. Vyhřáté a liduprázdné pláže plné bělostného písku a pohled na laguny tvořící se při odlivu, jsou ideální pro líbánky nebo oslavu výročí. Neméně působivé jsou také pláže na ostrově Gran Canaria, který má ještě jedno eso v rukávu – malou poušť Maspalomas, která je společně se starobylým majákem symbolem ostrova. A najde se i něco pro milovníky nekonečné zábavy. V zábavním centru Kasbah v Playa del Ingles můžete protančit třeba celou noc a kdo ví, možná tam najdete svou osudovou lásku.

Dobrodruzi, kteří se vyžívají ve vysokohorských tůrách, zase nedají dopustit na ostrov Tenerife. Právě zde můžete zdolat nejvyšší španělskou horu Pico del Teide (stačí zažádat o povolení k výstupu, ale jde jen o formalitu). A pro ty méně zdatné je k dispozici lanovka, která je vyveze na vrchol bez jakékoliv námahy.

Tak co vy na to? Dopřejete si letos tak trochu jinou dovolenou, na kterou nikdy nezapomenete? A pozor, dovolená na Kanárských ostrovech je vhodná i pro maminky s dětmi, protože zde nepanují extrémní teploty!