Foukaná izolace: Efektivní zateplení střechy s rychlou návratností

Foukaná izolace: Efektivní zateplení střechy s rychlou návratností

Statistiky hovoří jasně - průměrná česká domácnost vynaloží až 75 % z výdajů za energie za náklady na vytápění. Překvapuje vás to, protože topíte jen po určitou část roku? Ceny energií průběžně rostou a doba trvání topné sezóny je rok od roku delší. S přitápěním často začínáme již někdy v průběhu září a přestaneme až na sklonku dubna. Přesto existuje způsob, jak náklady za teplo výrazně snížit, a to opravdu citelně. Smíříte-li se s určitou vstupní investicí, mohli byste svému rozpočtu pomoct foukanou izolací. Ta vašemu bydlení přinese, mimo samotné úspory, i další výhody. Foukaná izolace zlepší celkový komfort vašeho bydlení tím, že omezí okolní hluk a zvýší celkovou teplotu v interiéru.

Největší tepelné ztráty jsou ve starších cihlových domech

Zdaleka největší náklady za teplo vynakládají obyvatelé starších domů z pálených cihel. Teplo uniká přes tenké obvodové zdivo, ale také okna a střechu. Patříte-li do této skupiny i vy, máte tři možnosti. Tou první je platit horentní částky za teplo, druhou pak mrznout. Anebo vsadit na foukanou izolaci a vyřešit problémy s únikem tepla jednou pro vždy.

Proč se přiklonit k foukané izolaci?

Přikloníte-li se k zateplení, měli byste začít u střechy, která se na celkovém úniku tepla podílí až z jedné čtvrtiny. Díky zateplení se spotřeba energie potřebná k vytápění sníží až o polovinu. V praxi úspora závisí na kvalitě použité izolace a její správné aplikaci. Doba návratnosti investice do klasické izolace se pohybuje v rozmezí 15 až 30 let. Foukaná izolace je výrazně levnější a vynaložené finance se vám začnou vracet již po 3 až 5 letech.

Začněte zateplovat od střechy

Střecha je vůbec nejproblematičtější částí domu a vyplatí se začít právě u ní. Foukaná izolace se díky svým vlastnostem dostala do popředí zájmu – je cenově dostupná, efektivní a nenáročná na aplikaci. Během realizace zateplení nedochází ke vzniku nežádoucího odpadu a kompletní zateplení lze provést již za několik hodin. Za zmínku stojí také nehořlavý charakter, odolnost vůči plísním a škůdcům, tvarová stálost a dlouhá životnost.

Publikováno: 01. 04. 2015

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: foukaná izolace