Dovolená v Náchodě: Za historií a krásnou přírodou

Dovolená v Náchodě: Za historií a krásnou přírodou

Milovníci pamětihodností a kultury moc dobře vědí, že spoustu turisticky zajímavých míst nabízí někdejší „Manchester východu“ - Náchod a jeho přilehlé okolí. Město se nachází v Královéhradeckém kraji a ve 13. století jej založil rytíř Hron z rodu Načeradiců, který zde nechal postavit strategicky umístěný hrad. Název města byl odvozen od toho, že se přes něj chodilo do Slezska, Německa a později i do Polska. Historické jádro bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou a vyplatí se zde zajet na výlet i přesto, že jde o jediné lázeňské město bez fungujících lázní.

Kam v Náchodě a okolí vyrazit?

Turistických cílů v Náchodě a okolí je nespočet. Pokud vás fascinují zříceniny tvrzí, neměli byste si nechat ujít výlet na Adršpach a Frymburk. A když už zavítáte do Adršpachských skal, věnujte dostatek času rozjímání v harmonickém prostředí skalních útvarů. Kdy jindy se na takové jedinečné místo dostanete? Za pozornost však stojí také chráněná krajinná oblast Broumovské stěny, skanzen v Babiččině údolí, zámek ve Chvalkovicích či pevnost v Josefově. A stále jsme na začátku, protože seznam turistických cílů je mnohem delší. Budete-li si chtít dovolenou opravdu užít, najděte si takové ubytování Náchod, které má příhodnou polohu i s ohledem na výlety do okolí.

Kde se v Náchodě ubytovat?

Dobrou volbou je Bonato – tříhvězdičkový hotel Náchod nacházející se na okraji města při hlavní tranzitní trase do Polska. Nedílnou součástí útulného hotelu je také oblíbená restaurace Náchod s 80 místy u stolů a tanečním parketem. Kapacita umožňuje uspořádání společenských akcí až pro 120 osob. Příjemné prostředí nabízí také kavárna, zimní zahrada s krbem a vodopádem a během letních měsíců venkovní posezení. Parkování je naprosto bezproblémové a spodní patro budovy je bezbariérové. Bližší informace najdete na www.bonato.cz.

Publikováno: 24. 06. 2017

Kategorie: Dovolená a cestování

Autor: Adam

Tagy: náchod hotel | náchod restaurace | náchod ubytování