Reklama

Ochrana přírody Milovice

Navštivte přírodní rezervaci divokých koní, zubrů a praturů u Milovic

Investiční zlato

Investujte chytře. Zhodnoťte své peníze nákupem zlatých mincí a slitků

Dresy DDsport

Vyrábíme sportovní dresy pro všechny sporty s tradicí 25 let. Oblékáme profesionály i rekreační sportovce.

Zajímavé tipy

Technika

Drátový rozhlas bude brzy minulostí

Klasickému drátovému rozhlasu nadobro odzvoní. Neznamená to však, že by obyvatelé přišli o často úsměvná, ale leckdy důležitá hlášení. Mohou se však těšit na mnohem čistší zvuk, díky kterému vysílání konečně porozumí. A co se tedy s drátovým v blízké budoucnosti rozhlasem stane? Dráty budou odstřiženy a z drátového rozhlasu se rázem stane bezdrátový. Ba ne, tak jednoduché to nebude, ale pravdou je, že se k bezdrátovému rozhlasu přiklání stále více obcí.

Výhody bezdrátového rozhlasu v kostce

Bezdrátový rozhlas je nejmodernější systém svého druhu a slouží nejen k rychlému vysílání zpráv v případě náhlé krizové situace, ale také běžnému vyrozumění občanů. Mezi největší výhody patří zvýšená odolnost proti narušení, ale také fakt, že při poškození jednoho vysílače nedochází k výpadku celého systému jako u běžného drátového rozhlasu. Pokud se některý z vysílačů porouchá, ostatní zůstanou plně funkční. Kromě toho do nich lze nainstalovat GSM brána, která dává užívání rozhlasu zcela nový rozměr. Díky ní může pověřená osoba hovořit přímo z mobilního telefonu. Bude-li nutné odvysílat zprávu ihned, může tak učinit okamžitě bez ohledu na to, kde se zrovna nachází.

Středobodem bezdrátového rozhlas je ovládací pracoviště s počítačem a speciálním příslušenstvím. Samotné hlásiče mají kompaktní rozměry a jsou velmi citlivé. Díky citlivosti není nutná externí anténa.

Profesionální zařízení s užitečnými moduly

Jednou ze společností, která se vývojem a instalací bezdrátového rozhlasu zabývá, je i Echoton – CZ s.r.o. Společnost své zařízení neustále zdokonaluje a jednou z posledních úprav je nový modul pro ukládání posledního hlášení na webové stránky obce. Aktuální nabídku zařízení si můžete prohlédnout na webových stránkách echoton.cz.