Toužíte po zážitku?

Dovolená na Třeboňsku pro každého. V krásném penzionu se Vám bude líbit.

Proč je chytrý iPhone 14 Pro Max tak žádaný? Vyzkoušejte a pochopíte!

Tip na MEGAubytování

Portál Neutralne.cz se Vám vždy snaží doporučit vhodné tipy, které Vám usnadní Váš každodenní život. Proto Vám dáváme do pozornosti portál MegaUbytko.cz, na kterém naleznete více než 4900 ubytovacích zařízení v České republice a na Slovensku. Letní dovolenou si vyberete v rubrice ubytování Pálava, zatímco pobyt na Vaši dovolenou během zimních měsíců naleznete na ubytování Jeseníky. Dovolená v Česku je vždy dobrý nápad.

Technika

Drátový rozhlas bude brzy minulostí

Klasickému drátovému rozhlasu nadobro odzvoní. Neznamená to však, že by obyvatelé přišli o často úsměvná, ale leckdy důležitá hlášení. Mohou se však těšit na mnohem čistší zvuk, díky kterému vysílání konečně porozumí. A co se tedy s drátovým v blízké budoucnosti rozhlasem stane? Dráty budou odstřiženy a z drátového rozhlasu se rázem stane bezdrátový. Ba ne, tak jednoduché to nebude, ale pravdou je, že se k bezdrátovému rozhlasu přiklání stále více obcí.

Výhody bezdrátového rozhlasu v kostce

Bezdrátový rozhlas je nejmodernější systém svého druhu a slouží nejen k rychlému vysílání zpráv v případě náhlé krizové situace, ale také běžnému vyrozumění občanů. Mezi největší výhody patří zvýšená odolnost proti narušení, ale také fakt, že při poškození jednoho vysílače nedochází k výpadku celého systému jako u běžného drátového rozhlasu. Pokud se některý z vysílačů porouchá, ostatní zůstanou plně funkční. Kromě toho do nich lze nainstalovat GSM brána, která dává užívání rozhlasu zcela nový rozměr. Díky ní může pověřená osoba hovořit přímo z mobilního telefonu. Bude-li nutné odvysílat zprávu ihned, může tak učinit okamžitě bez ohledu na to, kde se zrovna nachází.

Středobodem bezdrátového rozhlas je ovládací pracoviště s počítačem a speciálním příslušenstvím. Samotné hlásiče mají kompaktní rozměry a jsou velmi citlivé. Díky citlivosti není nutná externí anténa.

Profesionální zařízení s užitečnými moduly

Jednou ze společností, která se vývojem a instalací bezdrátového rozhlasu zabývá, je i Echoton – CZ s.r.o. Společnost své zařízení neustále zdokonaluje a jednou z posledních úprav je nový modul pro ukládání posledního hlášení na webové stránky obce. Aktuální nabídku zařízení si můžete prohlédnout na webových stránkách echoton.cz.